Wpis z mikrobloga

Mieszkałem kiedyś zaraz obok podstawówki i pod oknem zawsze stare praskie pijaki siedziały na schodkach wychodzących ze stołówki szkolnej. Śmietnik też był z tamtej strony.

Kiedyś wywalili ze szkoły różne pierdoły z jakichś przedstawień szkolnych - jakieś aureole, skrzydełka dla aniołków, płaszcze, korony ze sreberek.

I te stare menele się w to po pijaku poprzebierały i tak łazili przez pół dnia. Pół bloku miało z tego ubaw.

Muszę przyznać, że widząc to dzieło Kurskiego - wspomnienia ewidentnie odżyły.

#koronakrolow
neib1 - Mieszkałem kiedyś zaraz obok podstawówki i pod oknem zawsze stare praskie pij...

źródło: comment_uJgCeH2hZ0fo3CIxTGr2bwbHWkUtJMf4.jpg

Pobierz
  • 8
@neib1: Tym menelom pewnie by było bliżej do realnych Piastów okresu średniowiecza, niż to teatralne dzieło z kostiumami spod igły, które potem trzeba zwrócić nietknięte do rekwizytorni teatrów.
To mnie drażni w tego typu produkcjach - zadbane włosy, ułożone fryzury, bielutkie, równe zęby - w czasach gdy powszechne były kołtuny, liszaje, blizny, nie gojące się rany, zęby wyżarte przez próchnice czy szkorbut z niedożywienia. Św. Jadwiga Śląska - żona Henryka Brodatego
@koralowiecc: Nie przesadzajmy aż tak bardzo, wbrew pozorom średniowiecze nie było aż tak zacofane jak czasami się wydaje. Mimo wszystko na dworach dano o kulturę i czystość. Może bielutkie ząbki to przesada, ale te koltunstwo również. Bądź co bądź, nie każdy składał te śluby i się nie myl.

A w kwestii przedstawienia realizmu co do czystości i sterylnosci, to GoT bym tutaj nie stawiał za prekursora. W każdym porządnym filmie poprawnie