Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu myślę o skoku ze spadochronem.
Warto zrobić to w tandemie? Film mnie nie interesuje, raczej samo przeżycie.
Myślę też o kursie ale nie wiem jak się do tego zabrać (SL/AFF), poza tym to mnóstwo kasy (od pana z aeroklubu w sumie nawet nie udało mi sie wyciągnąć ile dokładnie, więc nie wiem do końca na co się przygotować i czy będę w stanie to dokończyć w ogóle) ale no nie wiem na ile mi się spodoba, choć obstawiam, że bardzo, a średnio mi się widzi latanie z jakimś gościem na plecach xD
A więc: warto? Czy od razu pakować się w szkolenie?

#spadochroniarstwo #sportyekstremalne #pytaniedoeksperta
  • 9
@Isnen: no tak też właśnie myślę (ale ile tego hajsu? ;p) właśnie trafiłam na coś takiego jak mini AFF - za 1.1k można skoczyć samemu i kontynuować szkolenie bądź zakończyć na tym (ʘʘ)
z tego co mi się teraz wydaje to te szkolenia składają się z wielu skoków i w sumie płaci się chyba po każdym za niego... dlatego nie wiadomo ile będzie to kosztować - bo
@noelo_cohelo możesz wykonać tzw. skok intro (chociaż nie wszędzie to praktykują). Zostaniesz przeszkolona i skaczesz sama, ale z dwoma instruktorami którzy skoczą z Tobą i w razie czego Ci pomogą w powietrzu. Ponadto będziesz mieć łączność radiową przy lądowaniu bo oczywiście lądujesz sama. Jeśli Ci się spodoba będzie to uznane jako pierwsza lekcja kursu. Jakby co to pytaj :)
@noelo_cohelo: Dopiero wczytał się Twój drugi komentarz. To o czym pisałem to właśnie mini AFF/Intro AFF, różnie to nazywają. Plusy to wolność (nikt Ci nie siedzi na plecach) i unikalne emocje związane z pierwszym samodzielnym wyskokiem z samolotu ( ͡° ͜ʖ ͡°) To Ty świadomie wykonasz ten decydujący krok pomimo wszystkich instynktów, które będą krzyczeć, żebyś tego nie robiła :P Jeśli interesuje Cię wewnętrzne przeżycie to polecam
To Ty świadomie wykonasz ten decydujący krok pomimo wszystkich instynktów, które będą krzyczeć, żebyś tego nie robiła :P


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: chyba że nie wykonam. wspominałam o lęku wysokości? xD


SL - nie polecam - nudne, krótkie, z małej wysokości, nie ma swobodnego spadania.\

dzięki, mega wartościowe to!

Kłopot z kursami AFF w Polsce jest taki, że długo trwają, ponieważ czasami pogoda nie dopisuje a i kursy są przeważnie w weekendy.

ehh, mnie
@noelo_cohelo: Pokonasz ten lęk ( ͡ ͜ʖ ͡)
Najgorzej będzie w samolocie. Duszno, ciasno, nie można się ruszyć i zostajesz sama na samą z własnymi myślami i z każdą minutą serce zacznie bić coraz szybciej. W końcu nadejdzie ten moment, wszyscy wyskoczą, będziesz ostatnia (z racji tego, że studenci AFF wcześniej niż inni otwierają spadochrony). Podejdziesz do wyjścia na trzęsących się od adrenaliny nogach, czas zacznie