Wpis z mikrobloga

@fervi @blues @Melcma Thx, acz niestety jestem na hoście z Windowsem. Działam z VM Box-em, wiem, że rozwiązanie idealne nie jest, aczkolwiek z moich obserwacji Debian z Gnome działa całkiem dobrze, ale Ubuntu czy Antergos już dość tragicznie. Zastanawiam się, czy da się to w miarę zoptymalizować, naturalnie mam Guest Additions oraz włączone wsparcie akceleracji 3D w ustawieniach maszyny.

@interface: Thx, zerknę :)
  • Odpowiedz
@GeneratorSzumu: ja uzywalem VirtualBox i bardzo zle to dzialalo z Gnome, lagowalo jak #!$%@?, zmienilem desktop na Unity i dzialalo idealnie.

Teraz robie jeszcze lepiej - uzywam VMWare Workstation Player i kazdy desktop dziala bez przycinek

z ustawien to powinienes oddac guestowi polowe rdzeni i ramu, ustawic stala pojemnosc dysku zamiast rozszerzalnego i wlaczyc wsparcie wirtualizacji (nie pamietam jak to sie nazywalo ale jest taka opcja ze procesor jakos lepiej wspiera
  • Odpowiedz
@GeneratorSzumu: Musiałbyś wszystkie opcje pokazać - czy masz PAE/NX, czy więcej rdzeni masz czy mniej i tak dalej.

Warto też z Gnome przejść na coś z Xfce4 albo LXDE. Im mniej efektów 3D tym lepiej
  • Odpowiedz
Sorka za odkopywanie trupa, ale chciałem tylko podzielić się feedbackiem - może komuś się przyda. Po przesiadce na VMware Player zmiana kolosalna. Przede wszystkim wirtualizacja pozwala na przydzielenie do 2 GB pamięci grafiki dla maszyny (VM VirtualBox do 128 MB). Na Debianie 8 oraz 9 (Gnome) przy przydzielonych 768 MB system działa płynnie, praktycznie jakby był zainstalowany bezpośrednio na hoście (nie robię żadnych hocków klocków na maszynie z drugiej strony, ale przy
  • Odpowiedz