Wpis z mikrobloga

@maginalia: bzdura w sensie, że większe znaczenie ma jaka to jest grupa zapachów, niż koncentracja. Lekkie cytrusowe trwają krótko, a jakieś ciężkie dłużej. Edp nie gwarantuje, że coś będzie trwałe.
  • Odpowiedz
Tu ci załączam obrazek, bo też się niedawno dowiedziałam, że długość działania zależy od tego co zakupiliśmy.


@maginalia: Ten rysunek to tylko schemat. Jest wiele EdT, które trzymają po 8h i do tego mają ogon. Np: różowy potwór zwany Joop! Homme
  • Odpowiedz
@maginalia: to żadna zasada, tylko stara, głupia legenda.
Po pierwsze, te same perfumy w różnych koncentracjach różnią się nie tylko trwałością, ale też nutami. Przykład- Dior Addict. Woda perfumowana to waniliowy killer jakich mało, woda toaletowa to wiosenne kwiatki i owoce.
Po drugie, tak jak pisze @HansLanda88 cięższe, orientalne zapachy są zwykle o wiele trwalsze od wszystkich innych. Znowu Dior- klasyki typu Dune, Poison, Dolce Vita to wody toaletowe.
  • Odpowiedz
@biauywilg: rozlewnie potrafią mieć odpowiedniki perfum o niezłej trwałości, a kosztują grosze. Zauważyłam, że jak oryginał jest trwały to i odpowiednik dłużej się trzyma.
  • Odpowiedz
rozlewnie potrafią mieć odpowiedniki perfum o niezłej trwałości, a kosztują grosze. Zauważyłam, że jak oryginał jest trwały to i odpowiednik dłużej się trzyma.


Zazwyczaj właśnie tak jest. Szczególnie jak się używa lepszych odpowiedników tzw de luxe. Można przejrzeć chociażby na opis odnośnika http://www.edp24.pl/
  • Odpowiedz