Wpis z mikrobloga

Panowie(i Panie jak się jakaś Mirabelka znajdzie), potrzebuję pomocy, jako że córa nie daje mi grać w nic co jest w czasie rzeczywistym muszę znaleźć jakieś turówki które nie wymaganą wiecznej analizy przed kompem. Na chwilę obecną zastanawiam się nad:
- MoO 1 lub 2
- Ishar 1/2/3 - 1 ma sporą wadę, nie da się dźwięku wyłączyć, a ja słyszę tam tylko pisk ;(
- M&M 1-6
- Civ CallToPower

Potrzebuję gierki która może wybaczyć niewielkie błędy. Niestety w FTL nie udało mi się zagrać sensownie, więc taka niby turówka też odpada. Ewentualnie jakiś fajny rogal też jest spoko, byleby jakaś niby grafika była, w ASCII nie chce mi się ślepić.
Dzięki!

#staregry #rpg #strategie
  • 17
@wacek_1984: MoO 2 jest kapitalne i ma świetny klimat. Stanowi dobre wprowadzenie do gier strategicznych i ładnie wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pewnie spodobałyby się Hirołsy, dwójka i trójka zwłaszcza. Fajne jest też Warlords 3, bardzo prosta gierka, turowa, fantasy.

Z nowych gier to tak jak sejsmita już wymienił - The Banner Saga - ma piękną grafikę. Dziecku pewnie będzie bardzo odpowiadać. Ze swej strony zwrócę uwagę
@sejsmita:

Banner Saga - mam, zainstaluję później

Legends of Eisenwald - też mam, zobaczę, dzięki


@Lisaros: dla mnie z HoMM to tylko 2(w 3 i 4 też :D), przegrałem z kumplami setki godzin, ale jakoś nie mam chęci

Starcrawlers


Kapkę za droga, wywaliłem kasę na rozrywkę na dodatki do Stellaris ;( Ale to chyba jest na silniku Legend of Grimrock który mi się bardzo podobał, w sumie mam 2 w
@wacek_1984: Standardowo: Age of Decadence :].
Z klasyków to Fallout, Arcanum, Jagged Alliance 2, Disciples 2 (a z Heroesów świetne jest jeszcze HoMM 5 z dodatkami) plus parę starszych (niektóre sam wymieniłeś), może też seria King's Bounty.

Bardzo też polecam Sacrifice, ale to jest w czasie rzeczywistym (tylko że można pauzować w dowolnym momencie).

Z nowszych jest jeszcze Blackguards, Invisible Inc. czy Divinity Original Sin (1 i 2).
@Bethesda_sucks:
AoD -> mam, ale tam jest czytania za dużo, trzeba się skupiać ;)
Fallout - przygotowuje się do tego nowego moda, bo stare to przeszedłem wiele razy
Arcanum - mam, czeka na swój czas
JA2 - też przeszedłem kilka razy, z modami gra nabiera wyrazu ;)
Disciples 2 - wolałem 1 ;)
KB - nie podoba mi się,

Resztę mam i podumam, dzięki