Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie mogę być chrzestnym dla syna mojej siostry. Mam córkę i żyję sobie razem we trójkę ale nie mam z jej mamą jeszcze ślubu. Według kościoła jestem jagorszy bo dałem życie dziecku i się nim opiekuję i robię wszystko żeby było mu dobrze. Jeżeli jednak nie mieszkał bym z nimi i odciął się od nich zostawiając ich samym sobie, wtedy nie było by problemu z niczym i ksiądz przybił by mi piątkę. Albo jeżeli zamordował bym człowieka... poszedł bym do spowiedzi, powiedział że żałuję i dostał rozgrzeszenie. Wtedy też nie było by z niczym problemu. Ale nie zamordowałem tylko dałem życie i się nim opiekuję.
Pojawiłem się na kolędzie u moich rodziców i zadałem te pytania księdzu a on uciekł...

Kościół jest #!$%@?.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 165
  • Odpowiedz
@maserato66: No a nie? Przeciez PiS dostal wielomilionowa pozyczke od ks. Rydzyka i teraz musi puszczac jego widzimisie.
Dotychczas to:
- wolne niedziele (tu wespół z Solidarnoscia)
- inwestycje geotermalne z przekazaniem wielomilionowej dotacji do ks. Rydzyka
- zaostrzanie prawa aborcyjnego, w tym wyrzucenie tabletki dzien po pod
  • Odpowiedz
@maserato66: Tak samo jak w Niemczech?
Dlaczego Polacy zarabiaja 2000 zl a nie 2000 euro?
Bo to #!$%@? dwie rozne gospodarki.
Trzeba byc intelektualnym impotentem zeby tlumaczyc slusznosc danego rozwiazania "bo sasiad ma i dziala".
A jakis argument za bazujac tylko na naszym podworku po za tym ze 17k ludzi straci prace, a wielu studentow jedyna mozliwosc dorabiania?
Jakie plusy z
  • Odpowiedz
Bo to #!$%@? dwie rozne gospodarki.


@loczyn: To może ustawowa praca po 16 godzin dziennie? W końcu to dwie różne gospodarki.

Szkoda ze ks. Rydzyk dostal to jako jedyny i to w trybie
  • Odpowiedz
@kwasnydeszcz: Mądry i prawdziwy wpis Mirku. To temat na osobną dyskusję dlaczego ludzie widzą obowiązek w udzielaniu im kościelnych sakramentów mówić głośno 'Kosciol jest #!$%@?'.
Mam swoje kiepskie doświadczenia. Chcąc pozyskać zaświadczenie z parafii dot honoru bycia chrzestnym dla bliźniaczek najbliższych przyjaciół usłyszałem od admin siostry, że to niemożliwe, ponieważ moi rodzice od pięciu lat nie przyjmują kolędy (sam mieszkałem od dwóch lat już we własnym domu). Jak zacząłem się
  • Odpowiedz
Kościół chciałby żebym zostawił moją rodzinę samą sobie i nie utrzymywał z nimi kontaktu albo żebym przybiegł odstawić szopkę i ślub z kobietą w ciąży bo tak trzeba. #!$%@? z tym co się będzie potem działo ale papier jest.


@AnonimoweMirkoWyznania: byłeś 10 lat ministrantem, a nie ogarniasz zupełnie nic.`
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: @kwasnydeszcz dobrze Ci napisała. Jesteś kolejnym tumanem, który ma pretensje do organizacji, że są jakieś reguły, Ty ich nie chcesz przestrzegać a domagasz się od nich usługi... Morderca choćby i pedofil wyraża skruchę i odprawia pokutę i ma... czystą kartotekę. Takie są zasady. Musisz wyrazić skruchę. Jak Ci zależy i chcesz obejść system to: idź do spowiedzi->powiedz, że żyjesz w związku nie sakramentalnym, ale się oświadczyłeś i ślub
  • Odpowiedz
@kwasnydeszcz: ile osob znasz ktore "pomagaja rodzicom dziecka w wychowywaniu go do życia w wierze" ?
Przeciez to bzdury, to jest tylko symbol w instytucji, nikt nigdy nie ma praw wychowawczych do dziecka bedac rodzicami chrzestnymi
  • Odpowiedz
ile osob znasz ktore "pomagaja rodzicom dziecka w wychowywaniu go do życia w wierze" ?

Przeciez to bzdury, to jest tylko symbol w instytucji, nikt nigdy nie ma praw wychowawczych do dziecka bedac rodzicami chrzestnymi


@MisieRzadza: Tak jest formalnie i tyle. Bardzo dobrze, że ktoś przestrzega zasad, a nie udaje jak kolejny "wierzący" że zasady to tylko na papierze.
  • Odpowiedz