Wpis z mikrobloga

@meohaw: znam PHP, ale mysle, ze na takie cos to nie ma sensu zadnego CMS-a uzywac i bawic sie w tworzenie pluginow (np. Wordpress), ale przynajmniej troche mogloby to pomoc. Co sadzicie o Laraverze jako frameworku do PHP?
  • Odpowiedz
@hachorek: trzeba by sie zastanowic na zlozonoscia tego serwisu i iloscia uzytkownikow z niego korzystajacego, a pozniej dobrac nie tyle technologie co architekture, tzn czy oprzec to klasycznie o MVC czy np zastanowic sie nad microserwisami czy tam Restowym API, do tego oczywiscie jakas dobrze skalowalna baza danych plus np jakis ElasticSearch jak silnik wyszukiwarki. A technologia w ktorej to zrealizujesz w miare dowolna
  • Odpowiedz
@ElManiana: trochę trudno mi się zastanawiać, myśląc nad plusami i minusami danych architektur itd., bo chcę iść po prostu na żywioł, do tego chce wiedziec mniej wiecej na start co uzyc, zeby mnie to nie ograniczalo na poczatku. bo moglbym zaczac na start po prostu php i mysql
  • Odpowiedz
@hachorek: tak jak mowie technologia w miare dowolna, bo wiekszosc architektur dasz rade zrealizowac w kazdej. Jezeli chcesz to robic dla siebie to albo zacznij w czyms czego sie chcesz nauczyc albo w czyms co juz znasz i czujesz sie pewnie. Kolejna sprawa to infrastruktura pod php np znajdziesz tani hosting itd
  • Odpowiedz