Wpis z mikrobloga

@Lord_Fixer: ja na drugim roku inżynierki i jestem pełen podziwu. Miałem jedną laborkę z OpenCV i trochę bawiłem się przetwarzaniem obrazu z kamerki, ale drzewa decyzyjne i obliczenia w czasie rzeczywistym to coś niesamowitego, co nie jestem na razie w stanie ogarnąć umysłem :)
@j4ace: Akurat to wszystko jest prostsze niż brzmi. Jeszcze chwila i do tego dojdziesz ( ͡º ͜ʖ͡º)

@card_man: Nie, ponieważ zależało mi tutaj jednak na szybkości przetwarzania. Wykorzystuję więc najprostsze z najprostszych filtrów, które po prostu obliczają gradient wartości w poszczególnych kanałach dla zadanego piksela (w jego sąsiedztwie 3x3). I wartości te są właśnie moim wektorem cech. Potem każdy punkt maski, przy użyciu własnego drzewa
@card_man: Nie, ale to dlatego, że uczenie drzew robiłem w Pythonie. Początkowo nie wiedziałem jakiej metody klasyfikacji/regresji użyję (zastanawiałem się też nad NN, czy SVR), a tutaj najszybciej było mi to przetestować. Samo podejmowanie decyzji na podstawie wczytanego z pliku drzewa to jest dosłownie 7 linii kodu, więc nie chciało mi się już ich przekształcać do postaci zgodnej z implementacją OpenCV :D

int node = 0;

while (_features[node] != -2)
{