Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję szybko zaprzyjaźnić się z #sas #4gl. Jestem po dłuższym związku z SQL i nie mogę się odnaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

To, co mnie #!$%@? najbardziej to nawet nie to, że wszystko wydaje się pięć razy bardziej skomplikowane i zadania na 2-3 linijki trywialnego SQL-a tu wymagają jakichś abstrakcyjnych manewrów. Najgorsze są materiały i odpowiedzi Googla - to zamknięte i olicencjonowane narzędzie nie ma miliona społecznościowych stron, które odpowiadają na wszystkie pytania ever. Dokumentacja i podręczniki są drętwe albo jestem za głupi na nie. Szukam czegoś dla idioty, z życiowymi przykładami i wskazaniem pułapek, jakie czekają przy przesiadce z SQL. Czytam teraz "SAS for Dummies" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktoś coś poleci?

#kiciochpyta #pomocy
kurp - Mirki, potrzebuję szybko zaprzyjaźnić się z #sas #4gl. Jestem po dłuższym zwią...

źródło: comment_bj8MUZ5pxCm5LokFEs04CRRIgrtfc3Al.jpg

Pobierz
  • 6
to zamknięte i olicencjonowane narzędzie nie ma miliona społecznościowych stron, które odpowiadają na wszystkie pytania ever.


@kurp: bo to dla pana nie dla plepsa to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kurp:
przechodziłem to samo, kilka miesięcy temu. Jest trochę książek na ten temat, bo dokumentacja jest fatalna. Ja przeczytałem "Practical and Efficient SAS Programming: The Insider's Guide".
Zawsze przecież możesz używać sql. Po pewnym czasie zauważysz, że pewne rzeczy łatwiej się robi sql, ale inne 4GL.
@DwaNiedzwiedzie @brakslow
Mam świadomość istnienia proc sql, ale zamierzałem raczej tego unikać, bo chciałbym się nauczyć 4gl. Na obecnym etapie ucieczka w SQL sprawi, że wszystko będę pchał tą ścieżką i nigdy nie dowiem się, w czym lepszy jest 4gl a podejrzewam jednak, że skądś się jego popularność bierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sprawdzę tę książkę. Tytuł brzmi bardzo kusząco. Dziękuję.
@nano_vim Się śmiejesz, ale po SQL i Pythonie to prawdziwy szok. Nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo moje życie zależy od StackOverflow ( ͡º ͜ʖ͡º) Kocham open source, społeczność, tysiące źródeł, setki kursów na tysiąc sposobów wyjaśniających wszystko. Google zawsze podawał odpowiedź na dokładnie moje pytanie. Zawsze. A tu? Pustynia ( ͡° ʖ̯ ͡°)