Wpis z mikrobloga

Moja kolekcja vol. 2

Po pół roku (http://www.wykop.pl/wpis/24741567) moja kolekcja perfum rozrosła się maksymalnie, nigdy nie miałam lepszej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Teraz czeka mnie sporo innych wydatków, ale rezygnować z zakupów bynajmniej nie zamierzam. Na liście na 2018r znajduje się ok. 15 pozycji, od takich za 15zl do mojego maksimum jeśli chodzi o zakup perfum- 1200zl.
To moje hobby, codziennie od 3 lat poświęcam temu czas, zachwycam się czymś nowym, czytam historie sprzed wielu lat, opisy życia perfumiarzy, opisy składników, piszę recenzje, zdarzało mi się nawet coś przetłumaczyć dla portalu Fragrantica.

Z kolejnym podsumowaniem moich zakupów wracam za rok. Nie chce mi się wszystkich zapachów opisywać, więc po prostu pytajcie :)
#perfumy #pokazperfumy #zainteresowania #chwalesie
pinkquartz - Moja kolekcja vol. 2

Po pół roku (http://www.wykop.pl/wpis/24741567) mo...

źródło: comment_zeRTPBspU35yTDscwYNcXNO0V7rXHLGO.jpg

Pobierz
  • 20
do mojego maksimum jeśli chodzi o zakup perfum- 1200zl.


@pinkquartz: Zawsze mnie to zastanawiało, a mam w końcu okazję zapytać - jestem zbyt wielką cebulą by wydać tyle na perfum, ale czy faktycznie "czuć", że ta cena znikąd się nie bierze, że nie płacimy tylko za markę ale... coś więcej? Nie wiem - zapach się dłużej utrzymuje, perfum jest wydajniejszy i na dłużej wystarcza, sam zapach jest jakiś hiper-ultra? Jak to
@paprykarzszczecinski1 sprzedałam, bo rzadko używałam ))¯_(ツ)_/¯
@mnik1 gwarantuję Ci że to czuć. Nie jestem snobem, najtańszy zapach tutaj kosztował 35zł, lubię jak składniki są odpowiednio wyważone i w miarę możliwości naturalne. Takie dostaniesz w każdym przedziale cenowym, ale jeśli chodzi o kompozycję, jej zmienność, lekkość czyli de facto to co najważniejsze, to warto się wykosztowac.
Ps. 1200zl to już ekstremum i mam tylko jeden taki zapach na liście, przeciętnie kupuje w przedziale
czy faktycznie "czuć", że ta cena znikąd się nie bierze, że nie płacimy tylko za markę ale... coś więcej?

@mnik1: jeśli jesteś znawcą perfum to tak, poczujesz, że te perfumy (nie "ten perfum") różnią się od oklepanych zapachów.

zapach się dłużej utrzymuje

nie, to nie jest wcale reguła, choć zwykle te droższe zapachy to wody perfumowane, a tańsze to wody toaletowe o mniejszej trwałości, ale wiele perfum za ~100 zł ma