Wpis z mikrobloga

Oficjalne porównanie:
DT990(sprawdzone 32 i 250 ohm)
Mięciutkie, melodyjne, muzyka brzmi najprzyjemniej(noga dryga motzno ( ͡° ͜ʖ ͡°)) mimo że mają w sobie przesadnie dużo takiego puchowatego bassu. No przeszkadza mi ten bass niemiłosiernie, ale po dostrojeniu go na eq są z całej trójki najbardziej skoczne, miłe w odbiorze. Ale dźwięk jest jednocześnie taki zlany, zalany, jakby słuchać go przez mokry ręcznik na głowie xD Jest za czymś. Są dość specyficzne.

HD600(300 ohm)
Perfekcyjne. Mają w sobie najlepsze cechy z DT990 i z DT880. Melodyjne, ale nie przesadne. Ni tu za dużo góry i szczegółów, ni za dużo bassu(nawet trochę bym go podciągnął w stronę tego z 990 gdyby nie to że w dac nie mam eq), grają po prostu najbardziej zrównoważenie ale bardzo przyjemnie. Dla mnie najlepsze z całej trójki dlatego że nie próbują niczym nad wyraz zaimponować. Po prostu grają tak, jak prawdziwe słuchawki grać powinny.

DT880(32 ohm)
Puste, sterylne. Szczegółowe ale poza przyjemnością z analizy i możliwości wychwycenia każdego drobnego szczegółu z utwory niczym nie zachwycają. Tak jak 990 przesadzają z tym swoim ciepłem/kluską/zlaniem i puchatym bassem tak 880 są zbyt sterylne. Słuchając ma się wrażenie jakby siedziało się w próżni i słyszało poszczególne instrumenty z różnych kierunków w dobrej jakości, ale brak tu otoczenia przez muzykę jak w HD600 i 990.

Suma sumarum:
HD600(zrównoważone i przyjemne) > DT990(ciepłe, otaczające ale zlane) > DT880(szczegółowe ale sterylne i "puste")


#audio #audioboners
JBFC - Oficjalne porównanie:
DT990(sprawdzone 32 i 250 ohm)
Mięciutkie, melodyjne, ...

źródło: comment_AgtV3EqHhigp8ESVFLFPBT6HU3PKfz86.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@audiohead: dlatego ich nie podłączałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Grałem na Cayinie HA-3, AIM SC808 + Felix Audio Espressivo-e i FiiO E10K Olympus 2
  • Odpowiedz
@JBFC: K550 to takie dziwne słuchawki, które lepiej mogą zagrać ze słabych jakościowo dziurek niz prosto ze wzmaka, a raczej juz na pewno nie za dorbze z lampy/hybrydy
  • Odpowiedz
@audiohead: nie podpinam 32ohmówek pod lampy xD
K550 słuchałem nawet pod telefonem w drodze do pracy i wciąż uważam że grają przeciętnie. Ale to może dlatego że nie toleruję zamkniętych słuchawek
  • Odpowiedz
@JBFC: jak na zamknięte w tej cenie to k550 są świetne, mało wymagające co do sprzetu - warunek jest taki, ze trzeba złapać pełnego seala bo inaczej bas cieńki
  • Odpowiedz
@JBFC: do DAPa lub przenosnego combo
wszystkie Twoje sprzety, tj. cayin, aim i felix najlepiej sie czują ze sluchawkami 200+ ohmow a wiec takie hd600 na ten przyklad z cayinem to jest super połączenie
  • Odpowiedz