Mirki pomóżcie,
Gram sobie Rzepą w #eu4, idzie całkiem nieźle, chociaż na WC już raczej za późno. Ogółem to jestem cesarzem i zostały już mi tylko 2 reformy do scalenia. Problemem jest jednak Blob-Austria, która zjadła Francję i przy okazji połowę państw w HRE. Ona mi się nie zgodzi na wasalizację przez reformę w cesarstwie, a bez niej więc to nie ma sensu. Ma ona (Austria) sojusz z Węgrami, które są również dość silne. Problemem jest też to, że nie mogę im bezpośrednio wypowiedzieć wojny, przez reformę właśnie. Co robić?
Pobierz Egribikaver - Mirki pomóżcie,
Gram sobie Rzepą w #eu4, idzie całkiem nieźle, chociaż...
  • 14
@Egribikaver: Wypowiedz wojnę Węgrom i uwolnij parę państw, albo podbij relacje z Austrią i czekaj z reformą do 100 IA. Jest szansa, że wtedy się zgodzą. Co prawda mogą mieć ponad 50% LD, ale zawsze możesz to jakoś zbić.
@Egribikaver Miałem dzisiaj identyczną sytuację, tylko jako Burgundia. Zjedli Węgry, Wenecję i Bośnie. Za 100 IA dostaniesz +50, za relację możesz nabić +20 i za każdy punkt dyplomatyczny +5, a powinieneś na spokojnie mieć 5-6 dip repa
@Pieko: Dzięki, trik z IA jest dobry, policzę i może się uda.
@Tylko_noc: Myślę że mój dev = 1.7 dev Austrii, w końcu ma Niederlandy i połowę Francji. Nie lubię prowadzić wojen w zachodniej Europie, gdzie jest teren górzysty i połowa prowincji ma twierdzę na przynajmniej 6 lev, taką wojnę można wygrać, ale co to za zwycięstwo gdy trwa on 10 lat, zadłużasz państwo, a MP po niej jest równy