Wpis z mikrobloga

@TenAnonToKlopoty: tak to zabrzmialo jak klociles sie ze @StaryZdzich bo jej glownie o slsy chodzilo, a ty odpowiadales na to, ze blogerki pisza glupoty.
@rales: na pewno nie myj co 3-4 dni skoro az tak sie przetluszczaja, bo zaleganie loju tez nie jest zdrowe dla wlosow. Jesli chodzi o codzienna higiene to ja polecam z szamponow co 2 dni alterre granat, on dobrze oczyszcza, a nie wysusza tak jak te
  • Odpowiedz
@Pomeranian dzięki xD
Mam akurat dość sporo wiedzę odnośnie chemii i związków chemicznych (nie studiowałam humana, ale też nie medycynę) i akurat nie potrzebuję pomocy lekarza drogi @TenAnonToKlopoty, więc dziękuję, ale nie skorzystam z zachęty. Z moimi włosami i cerą jest wszystko ok, a kłopoty które obecnie mam i nie zawsze kontroluję lekarze zwalczali sterydami (szkodliwe przy długim stosowaniu) i parafiną :) zdecydowanie bardziej ufam innym lekarzom
  • Odpowiedz
@TenAnonToKlopoty: kurde, ale wiesz ze ten szampon ma wlasnie mega podobny sklad do tych, ktore ja polecilam? Z czego tylko equilibra to szampon apteczny, a petal i alterra sa dostepne w rossku. To te same detergenty ;) Jak ktos ma lep na karku, to trafi dobry szampon w niektorych drogeriach. Inna sprawa, ze nie sa to marki najlepiej sprzedajace sie w tych drogeriach typu elseve, gliss kur. Moze ci trycholodzy tych
  • Odpowiedz
@TenAnonToKlopoty no i tak to można rozmawiać cumplu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Moim zdaniem "nie z drogerii" to taki skrót myślowy, żeby ludzie, którzy nie znają się na składach nie poszli po jakiegoś lorerara (drogi, to na pewno dobry Halyna). A jeśli chodzi o skład to może zaciekawi Cię, że zarowni bandi (ten co znalazłam) jak i petal fresh maja na pierwszym miejsu po wodzie identyczny detergent (to
  • Odpowiedz
@Pomeranian: o wybór szamponu pytałem się siostry, która studiowała kosmetologię, więc jeśli coś zrobiłem nie tak to sorry xD powiedziałem jej co mi powiedział trycholog o moich włosach i taki mi dobrała
  • Odpowiedz
@TenAnonToKlopoty: nic nie zrobiłeś "nie tak" - chyba chodzi nam o to, że nie wszystko w drogerii to syf, a nie wszystko w aptece jest cacy
@rales: mirku mam nadzieję, że się nie wystraszyłeś tej dyskusji xD na odświeżenie włosów możesz sporadycznie stosować zwykły puder bambusowy (do blondów) albo drobno zmielone kakao (ciemne włosy) - posypujesz, masujesz i wyczesujesz dokładnie głową w dół. Mogą być też czyste glinki, ale nie
  • Odpowiedz
@Pomeranian: hm w takiej sytuacji spróbowałabym krople miętowe rozcieńczyć w hydrolacie lub przegotowanej/sterylnej wodzie i to wcierać. Albo napar/hydrolat z rozmarynu - ogólnie wszystko co polecane do twarzy odjąć kozieradkę (bo nie dość że wali rosołem to jeszcze bejbiki po niej rosną jak #!$%@?). Ale raczej szykuj się na to, że cokolwiek będziesz wcierać to poprawi ukrwienie i cebulki będą robić "juhu" i srać bejbikami xD
Jeszcze taka na szybko myśl,
  • Odpowiedz