Wpis z mikrobloga

@Alex_mski: stary, odstaw to jak najszybciej. Najczesciej uczulaja konserwanty i sztuczne perfumy. Przejdz na klasyczne mydlo- np. Aleppo (bierz maly %), afrykanskie (ale takie prawdziwe ze zmydlonych tluszczow, bo widzialam np. takie z sls chyba od babuszki agafii- to podroby). Ogolnie mydlo powinno miec w skladzie tluszcze + naoh/koh (wtedy to papka, a nie kostka, jesli koh), lub po prostu wymienione po kolei zmydlone tluszcze. Fajne sa mydla manny. Jak chcesz
@Pomeranian nie słyszałam o nich wcześniej, ale składowo wygląda to fajne. Ten żel to może nawet nie ma tak wysokiego pH i nada się do włosów (klasyczny babydream ma pH zasadowe i dlatego wielu ludziom nie służy, no i włosom też nie). Widziałaś je gdzieś w Ross?
@Pomeranian pewnie też z 6,5 - 7, ale nie znalazłam go nawet w rossmanach. Jak znajdę to kupię i sprawdzę papierkiem i tak przyda mi się jakiś zasadowy szampon - otworzę sobie łuskę i nałożę jakąś maskę tuningowaną olejem i potem zakwaszę :)
@Alex_mski: w auchanie czy innym tesco jest 200 gramowe mydło za 2 zł. Nie ma żadnych dodatków zapachowych, barwników itp. Myję się nim cały i nic mi nie jest. Może włosy są bardziej matowe niż myte szamponem.