Wpis z mikrobloga

Grałem kiedyś trochę na elektryku i teraz jak gram na akustycznej to nie wiem jak ułożyć palce. Wygodnie jest mi tak gdy kciuk wystaje poza gryf bo inaczej to mam nadgarstek pod dziwnym kątem. Tylko znowu jak gram w ten sposób to jakoś boli mnie pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym tak już po 15 min grania. Nie wiem co zrobić help

#gitara #gitaraelektryczna
  • 5
@joshf23: ale ścięgna nie powinny boleć przecież. Co innego opuszki. Czy to może przez to że trzymam tego kciuka nad gryfem? nie chce sie do jakiegos urazu doprowadzic
@Herm1t nie sądze zeby byla to wina kciuka, od paru lat układam kciuk na górnej strunie przy akordach barowych i jakoś nic mi sie nie stało.

Na akustyka ciezko jest sie przestawic. Sam przez to przechodzilem ale potem ból minął. Żeby sobie ulżyc możesz zmienic struny na ciensze (9 lub 10). Jeśli grasz na 11 lub 12 ból to normalka. Sprawdź czy gitara jest dobrze ustawiona (wysokość strun, krzywizna gryfu), to może
@Herm1t ćwiczyć i ćwiczyć aż przestanie boleć ( ͡ ͜ʖ ͡)

@joshf23

Świetna rada, a w razie kontuzji zwrócisz koledze za ortopedę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak boli, to znaczy, że coś jest nie tak, może dłoń spinasz w czasie gry, czasem się to robi nieświadomie. Generalnie uchwyt dłoni powinien być luźny, a kciuk być tylko stabilizatorem. Parę lat temu się przećwiczyłem właśnie