Wpis z mikrobloga

Mircy pytanko: teściowa sprzedaje mieszkanie, jest chętna dziewczyna, bardzo młoda, była na oglądaniu z jakimś kolesiem dużo starszym w sumie to nie mam jakoś do nich zaufania, ale chce brać na kredyt, w programie MdM, my chcemy umowę przedwstępna spisać notarialnie żeby było wszystko cacy, ale nasuwa mi sie obawa bo, chcemy wziąć zaliczkę np 15tys przy umówię przedwstępnej i co w sytuacji gdy usiądziemy do umowy przyrzeczonej, a ona nie zaniesie aktu sprzedaży, juz z podpisem Tesciowej do banku żeby bank kredyt uruchomił.... to czy mogą oni na swoją rękę uruchomić jakiś proces wydania im mieszkania, np komorniczo, mimo iż my nie mamy kasy na koncie? #prawo #prawnik #notariusz #poradyprawne chodzi o to ze chcemy zabezpieczyć sie przed utrata mieszkania.
  • 7
  • Odpowiedz
@brunsik: Robicie jedną z ważniejszych transakcji w życiu, a konsultacje na mirko.... Ludzie jak macie takie wątpliwości to chodźcie po porady do kogoś kto się podpiszę pod poradą nazwiskiem, a nie nickie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogar_Ogar: nie oczekuje żadnej wiążącej odp, moze ktoś sie z tym spotkał, tak czy inaczej bedziemy sie i tak konsultować, póki co potrzebuje sobie scenariusze przewidzieć.
  • Odpowiedz
Podpisanie umowy u notariusza o sprzedaży nieruchomości oznacza, że nabywca staje się jej właścicielem niezależnie czy przeleje kwotę za nią sprzedawcy. Dlatego wykorzystuje się rachunki powiernicze w Bankach.
Nie ma warunkowych umów sprzedaży nieruchomości z tego co wiem.
  • Odpowiedz
Czy naprawdę myślisz że twój przypadek jest wyjątkowy? ( ͡º ͜ʖ͡º) W sensie sprzedaż nieruchomości na kredyt? To jest zwykła i popularna transakcja na rynku. Więc czytaj artykuły na necie, a jak ci się nie che, to bierz prawnika za 200-500zł. Ja więcej pewnych informacji nie mam, a googlować za ciebie mi się nie chce ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz