Wpis z mikrobloga

@xandra: Tak, bo obecnie to nie ma parków, lasów. Każdy normalny cziluje pod drzewem obok drogi xD Trzeba było wyciąć to wycieli, bardzo łatwo możesz sobie zasadzić coś u siebie i skutecznie walczyć z wycinkami. Ale nie ja nie niech somsiad nie wycina a nie że ja mam coś robić.
  • Odpowiedz
I prawidłowo. Powinna być ogólnopolska akcja wycinania wszystkich drzew rosnących w odległości mniejszej niż na przykład 5 metrów od drogi. U mnie jest droga gdzie drzewa dosłownie stykają się z asfaltem. Powinno się to #!$%@?ć dawno temu.
  • Odpowiedz
@xandra: Niestety - topola pomimo tego, że jest pięknym drzewem (pięknie szumi podczas letnich wietrzyków), szybko rośnie, jest równocześnie drzewem bardzo kłopotliwym - w tych miejscach nie powinna być sadzona, z uwagi na płytki system korzeniowy, podatność na łamanie podczas burz i wichur oraz kruche gałęzie. Ponadto jej liście leżące jesienią na jezdni mogą spowodować poślizgi pojazdów - a to jest o tyle niebezpieczne, że pomimo suchej nawierzchni, pod nimi
  • Odpowiedz
@xandra: ja #!$%@?, uwielbiam to głupie narzekanie na wycinkę drzew... pewnie nie wiesz, że żadna wycinka nie jest bez powodu? Że topole są ogólnie #!$%@?? I że one już na tyle wyrosły i były na tyle "liche" że przy większej wichurze zniszczyłyby sieć gazu/wody i inne które tam są obok? I nie miałabyś gazu ani ciepłej wody i pewnie wtedy też byś narzekała na firmę ciepłowniczą. I pewnie nie wiesz
  • Odpowiedz