Wpis z mikrobloga

@Minczyk: Sprawy głośnego doradztwa "wystroju choinek" zostawiam innym. Póki nie jestem wywoływany do tablicy to siedzę cicho, każdy ma swój... gust ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zaltar ale przecież można być ateista czy tam agnostykiem i mieć w dupie kościół ale szanować i obchodzić święta, tradycje, zwyczaje, rodzinę itd. Przecież to się nie gryzie. A przynajmniej ja tak mam.
@xtedek: tez tak uważam. Są pewne zwyczaje, które się kultywuje, bo są fajne/miłe/sentymentalne itp, nie zawsze trzeba odwoływać się do ich źródła. Na 11 listopada w Poznaniu wpieprza się rogale, na 31 grudnia idą petardy, w pewien wiosenny czwartek żre się pączki, 1-3 maja grilluje się w Zakopcu, 1 listopada odwiedza się groby bliskich, 31 października dzieciaki zbierają cukierki, 14 lutego pary idą na 3k (kino-kolacja-kopulacja), a 24 grudnia zwyczajnie ubiera
ale przecież można być ateista czy tam agnostykiem i mieć w dupie kościół ale szanować i obchodzić święta, tradycje, zwyczaje, rodzinę itd. Przecież to się nie gryzie. A przynajmniej ja tak mam.


@xtedek: tak zgadza się, choinka nic nie ma do katolicyzmu, prezenty również, dania wigilijne(dobre ostawić, niedobre zmienić na inne dowolne) też. Wyjątkiem jest brak opłatka, krzyża itp... ateiści mogą obchodzić święta jak chcą.
@pietrek_kogucik: Każdy ma swój system wierzeń i przekonań, i niech robi to co uważa za słuszne i dobre dla niego w sprawie (nie)wiary. Ja nie ubieram choinki, inni tak. Z jakiegokolwiek powodu ludzie to robią, moim zdaniem jest to spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°) nikogo nie krzywdzą, a niektóre choinki są naprawdę ładne. Wrzucanie zdjęć do sieci, też jest ok, bo wszyscy jesteśmy atencyjni.

Każdy ma swój system wierzeń i przekonań, i niech robi to co uważa za słuszne i dobre dla niego w sprawie (nie)wiary.


@zaltar: Ja tam mam gdzieś chojnę i jak jakiś ateusz znajomy chce sobie wstawić, to tylko chwalić. Jedno co mnie #!$%@?, to jak widzę jakiegoś znajomego ateistę, który zgadza się być rodzicem chrzestnym ȍ ̪ ő