Wpis z mikrobloga

@wJanuszekk: patrząc po cenach nowych (napisałeś ze nowka) czyli 400zł to lepiej było kupić i5 z nawet 2 generacji (np i5-2400) Jeżeli jeszcze nie minęło 14dni od zakupu to spróbuj zwrócić
@wJanuszekk: Powiem Ci szczerze, teraz większość popularnych silników do gier (Unreal Engine, Unity etc) przerzucają pracę z pamięci RAM na kartę graficzną GPU. Dlatego to do grania jest to najważniejsza statystyka.

Poleciłbym ci zestaw z pamięcią SSD na której będziesz miał system + najważniejsze oprogramowanie / gry + mocną kartę graficzną, reszta jest tylko milczeniem jak pisał Shakespire ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@iMarek22: Procek kupiłem nówkę, ale facet wystawił ma licytację i dałem 30f. Chciałem taki mały apgrejt zrobić żeby podgonić kilka fps. Za około rok planuję dołożyć tysiaka i kupić coś porządnego.
@falkor91: Podaj proszę przykład takiego zestawu, będę miał punkt odniesienia na przyszłość. Ogólnie nie za bardzo znam się co do czego dopasować by było jak najwydajniej.

Dziękuję obu Panom za odpowiedzi.
@wJanuszekk: Ogólnie mój plan zazwyczaj jest taki
Sprawdzasz chipset płyty głównej, dobierasz pod to procesor lub decydujesz się na wymianę.
Pod procesor dostosowujesz zasilacz + chłodzenie (większość kart graficznych ma swoje własne).
Potem wybierasz właśnie GPU, zależnie od tego co planujesz robić.

Dysk polecam 128 Gb SSD + reszta HDD, by tak jak wspomniałem, mieć system + najważniejszy software na SSD, a resze na HDD
RAM w zależności od ilości gniazd