Wpis z mikrobloga

ktoś w ogóle ogląda tu #thecrown? obejrzałam właśnie 2x09 i to jest majstersztyk telewizji, dawno mnie tak mocno serial nie ruszył, naprawdę świetna robota. chcę już odpalić odcinek finałowy i nie chcę, bo wiem, że długo nic dla mnie nie przebije tego odcinka ( ͡° ʖ̯ ͡°) #netflix #seriale
  • 8
  • Odpowiedz
@noorey: Muzyka w jednej ze scen z tego odcinka dobrana perfekcyjnie. Świetny serial. Ciekawe, kto teraz będzie grał bo po 2 sezonie będą zupełnie nowi aktorzy (tak było ustalone na początku).
  • Odpowiedz
@Kikuchiyo: olivia colman ma grać elżbietę, ale o filipie nie słyszałam. o której scenie mówisz? jaram się tak, że nie wiem, czy nie obejrzę go sobie jeszcze raz, chociaż to takie dość mocne doznanie...
a co do muzyki to zapadła mi najbardziej scena z wcześniejszego odcinka, z przejażdżki margaret na motorze ;)
  • Odpowiedz
@noorey: Scena z pogrzebem. Ten utwór klasyczny (wypadł mi z głowy tytuł) zawsze świetnie do tego pasuje. I to świetne oddanie tej przedziwnej atmosfery, jaką musiał odczuwać młody Filip, który przeżywał tragedię wśród setki nazistów. Sam odcinek można śmiało uznać za najlepszy w tym sezonie. W pierwszym chyba najbardziej mi się podobał ten ze smogiem (świetnie zagrana postać Churchila). Muzyka nie dziwota że genialna w serialu jak jakiś udział w niej
  • Odpowiedz
@Kikuchiyo: no mnie scena pogrzebu wizualnie rozwaliła, chyba nawet nie zwróciłam uwagi na muzykę! niesamowity obraz, no i cały sens odcinka pokazujący, że nie wszystko jest czarno-białe. ja czekam na info, kto zastąpi Filipa.
  • Odpowiedz
@noorey serio, to potwierdzone info z tą Colman? Mi się ona kojarzy tylko z Sophie z Peep Show ( ͡ ͜ʖ ͡) dostojna królowa będzie mi się kojarzyć z pijaczka zasypaną w baseniku z kulkami dla dzieci ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz