Wpis z mikrobloga

SPOILERY STAR WARS - LAST JEDI

Dziś oglądałem TLJ drugi raz i mocno zwracałem uwagę na wszystkie sceny ze Snokiem - jestem teraz prawie pewien, że to wszystko było zaplanowane, a sam Snoke jeszcze wróci w jakiejś formie.

Tam było zbyt dużo zbiegów okoliczności, by ktoś taki jak on dał się nabrać jak dziecko. Już sam fakt, że zabrał Rey miecz i postawił specjalnie obok siebie... co było jedyną szansą na zabicie go z zaskoczenia ;) Naah, nie sądzę.

Cały dialog o tym, że zna każdy ruch Kylo do przodu, że specjalnie ich umysły z Rey splotł i tak dalej. Gość to wszystko zaplanował - po co? Dowiemy się w kolejnej części.

Mega mnie rozbrajają te komentarze, że Rian Johnson #!$%@?ł sprawę i zostawił Abramsa z niczym - zabił Snoka, zabił Luka, olał rodziców Rey, specjalnie wszystko na przekór fanom i teraz Abrams ma mieć zagwozdkę jak z tego wybrnąć.

Naprawdę ktoś wierzy, że reżyserowie tych filmów nie konsultują scenariusza xDD? Abrams od dawna wiedział co będzie kręcił i jak się Last Jedi skończy. Nie bądźmy naiwni.

Poza wątkiem Finna i Rose, który faktycznie był nieco z dupy - cały film mi się bardzo podobał. Za drugim razem równie mocno. Ale pseudo-fani i tak będą narzekać. Najlepsze jest, że tak jadą jak to Disney nie zepsuł SW i tego co Lucas stworzył... ej, a prequele, które tak nienawidzicie to kto zrobił? Disney czy Lucas? No to ja się pytam kto tu gwałci markę SW xD Disney próbuje właśnie wybrnąć z tego co Lucas #!$%@?ł.

#starwars #lastjedi #gwiezdnewojny
  • 18
Nowa trylogia nie jest o nim tylko o Kylo Renie


@Daleki_Jones: nigdzie nie było powiedziane, że nowa trylogia ma być o Kylo - nie wiem skąd tego newsa wytrzasnąłeś ;) Snoke wróci w IX, bo jest i będzie finalnym bossem całej obecnej trylogii, a Kylo się nawróci pewnie dość szybko. Tak obstawiam.

zarówno w kanonie jak i EU często sięgano po proste rozwiązanie - klony


@pax_psychicae: Snoke wygląda jak chodzące
@Fallriv: Nie takimi argumentami usprawiedliwiano VII epizod.

- Dziedzictwo Rey musi mieć znaczenie! Dlaczego? Dowiemy się w kolejnej części.
- Snoke musi mieć genezę popartą ważnymi wydarzeniami! Jakimi? Dowiemy się w kolejnej części.
- Luke musi być najważniejszym bohaterem kolejnej trylogii! Co się wydarzy? Dowiemy się w kolejnej części.

Prawdziwy scenarzysta i reżyser nie zrobi nigdy 2 rzeczy:
- nie poprowadzi nigdy fabuły tak jak chcieliby tego fani,
- nie poprowadzi
@Fallriv: Bardzo mi przykro ale doszukujesz się sensu tam gdzie najważniejsze są pieniążki z figurek/mikropłatności/itp.

Kylo Ren jest nastolatkiem i musi być najsilniejszy/najsprytniejszy żeby się dobrze sprzedać. Nikt nie chce Pana numer dwa(vader to wyjątek).

Historia Snoka pewnie będzie opowiedziana w jakiejś książce którą kupisz żeby się dowiedzieć "skont om siem wzioł". Następnie po dwóch dniach męki przy czytaniu tego badziewia zawołasz "DISNEYYYY, you did it again!!! You should be the
Najlepsze jest, że tak jadą jak to Disney nie zepsuł SW i tego co Lucas stworzył... ej, a prequele, które tak nienawidzicie to kto zrobił? Disney czy Lucas? No to ja się pytam kto tu gwałci markę SW xD Disney próbuje właśnie wybrnąć z tego co Lucas #!$%@?ł.


@Fallriv:
Pamiętam czasy jak wychodziło mroczne widmo. Każdy kto był zajarany SW jarał się wyścigiem, darth Maul to był jeden z fajniejszych
mnie to nie obchodzi akurat, ale o innych chodzi


@Owlis: minął tydzień od premiery, to naprawdę dużo czasu aby obejrzeć. Nie wierzę, że wszyscy nie mieli czasu. Sam tuż po pracy pojechałem przez co poszedł mi cały dzień. Nie wierzę, że wszystkie wykopki maja tak wielki problem aby dostać się do kina. Chyba tylko DZIECI bo wtedy rodzice znajomi musza ich podwieźć do kina, natomiast dorośli nie mają wykrętu. Nie wierzę,
@Fallriv: Zauważ, że Snoke powiedział, że to on zesłał im te wizje. A nie ustały one wraz z jego śmiercią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bardzo mi przykro ale doszukujesz się sensu tam gdzie najważniejsze są pieniążki z figurek/mikropłatności/itp.


@Peeleejin: Nie wiem czemu ludzie nagle tak demonizują Disneya, jakby tam Stalin był dyrektorem czy co. Wróg publiczny numer jeden się zrobił. Właśnie więcej sensu miałoby nie zabijanie
@Widzet: > Nie wiem czemu ludzie nagle tak demonizują Disneya, jakby tam Stalin był dyrektorem czy co.

W moim przypadku to chyba łotr 1 zadecydował.
Może od początku byłem uprzedzony. Po pierwszych wywiadach ludzi odpowiadających za nowe Star Wars.
Może chodzi o stwierdzenie "za dużo jedi" w gwiezdnych wojnach, a to skreśla "moje" ulubione "czasy" w star wars aka stara republika.
Może chodzi o przesuwanie Star Wars bardziej w stronę SciFi