Wpis z mikrobloga

@BlackHawk144: No własnie ogólnie na świecie. XDDDD prawdopodobieństwo wymienienia czeskiego ruchu oporu jest o wiele większe niż polskiego. Zresztą ilość filmów(nie tylko czeskich) i ich odbiór za granicą potwierdza to. A weź tu szukaj filmu o ak zrobionego przez USA które jest nastawione na zysk czyli jak największą widownię.
@United: Ciekawe. Problem polega na tym, że czeskiego ruchu oporu nie było, gdyż poza pojedynczymi akcjami to nic tam się nie działo. Wręcz przeciwnie - więcej Czechów kolaborowało zwłaszcza od 1941 r. Więc tym bardziej jest to absurdalne, gdyż jednak polski ruch oporu był największy w Europie. Większy nawet od Wolnej Francji. I dlatego to jest żałosne, że Amerykanie wykazują tutaj aż taką ignorancję.
gdyż jednak polski ruch oporu był największy w Europie.


@BlackHawk144: Nie był. Nie tylko pod względem liczebnym ale i znaczenia. Największy był sowiecki i jugosłowiański ( w zasadzie dwa jugosłowiańskie). A czeski owszem może być lepiej kojarzony ponieważ Czechy leżą na zachodzie i są tam kojarzone na mapie mentalnej. Zasługa ich zabytków turystyki itd. Praga wystąpiła już w Call of Duty w 3 cześći MW. Polska to wschodnia Europa, pozbawiona wszelkiej
Problem polega na tym, że czeskiego ruchu oporu nie było


@BlackHawk144: Po prostu jesteś nieukiem i o nim nie słyszałeś.

Ba, ponownie jak my mieli powstanie w swojej stolicy - ale oni je wygrali.

@BlackHawk144: Nie był. Nie tylko pod względem liczebnym ale i znaczenia. Największy był sowiecki i jugosłowiański ( w zasadzie dwa jugosłowiańskie).


@dertom: Z ust mi to wyjąłeś - rozważyłbym jeszcze znaczenie ruchu oporu we Francji.
@dertom: Czechy zachód Polska wschód dość poważne stwierdzenie patrząc na mapę Europy, myślę że typowy zachodni świat, już nie mówiąc o tym najdalszym, amerykańskim no tak sobie Czechy zalicza do państw swojego bloku ( ͡° ͜ʖ ͡°) "Zasługa ich zabytków turystyki itd" No ja nie wiem czy Polska aż tak odbiega jeżeli chodzi o zabytki, ilość turystów w danym roku od Czech. Nie jestem tez pewien czy
@hehenuanek: Ja przyjmuje do wiadomości ze Polska nie ma takiej reputacji w świecie żeby mieć moc przebity i nawet rozumiem producentów gier że po prostu Polski tam nie umieszczają, ale zaraz dojdziecie do tego że polski ruch oporu był taki marginalny sam w sobie że nawet nikt go nie zauważył, także w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na szczęście @Sarg: pokazał zdjęcie które może wszystkich pogodzić
Czechy zachód Polska wschód dość poważne stwierdzenie patrząc na mapę Europy


@lisek96: Jak najbardziej prawdziwe; nie miałem na myśli mapy geograficznej a mentalną. Europa zachodnia kończy się na Berlinie i Pradze.

kampania polska dużo jednak mówi


@lisek96: nic nie mówi. Zamach na Heydricha i zrównanie z ziemią jednej wioski może być bardziej rozpoznawalne od powstania warszawskiego. > No ja nie wiem czy Polska aż tak odbiega jeżeli chodzi o zabytki,
@United: @dertom: @lisek96: @hehenuanek: A tak na prawdę zrobiliście z igły widły i wywiązaliście wielką dyskusję, a jaka jest prawda? COD wcale nie pominął Polski i szykuję polską mapę! A więc Polska doceniona jak Czechy ! ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://www.cdaction.pl/news-52146/call-of-duty-wwii--szczegoly-na-temat-pierwszego-dlc-bedzie-polska-mapa-wideo.html

@dertom Na wstępie - to ja lisek, dostałem bana za multikonto, na swoim głownym mam bana do stycznia a chciałem odpisać. W wielu