Wpis z mikrobloga

@sensi: Fajny ambient, aż sobie posłuchałem trochę ciebie i Passing By przypadło mi najbardziej do gustu. Ile lat zajęło ci dojście do takiego poziomu i czy używasz tylko DAW i wtyczek, czy też jakichś fizycznych sprzętów? Ja od roku pierdzę w FL Studio i zastanawiam się, czy coś ze mnie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@stolichnaya: dzięki :)
Jakoś chyba niedawno minęło 17 lat odkąd zrobiłem pierwszy kawałek ;) zaczynałem pod koniec 2000 roku też w FL Studio (wtedy chyba jeszcze wersja 2.7 albo jakoś tak, a teraz już tylko raczej Ableton) ale to nie znaczy, że dojście do jakiegokolwiek poziomu zajmuje tyle czasu ;) Szczerze mówiąc to mi wolno idzie przyswajanie nowych umiejętności muzycznych, znam osoby, którym dojście do bardzo dobrego poziomu zajęło parę miesięcy
@hadrian3: zależy jaką muzykę chcesz robić, ale na pewno warto mieć Serum, jest chyba najbardziej popularny i nie bez powodu. Omnisphere lubię ze względu na mnogość padów, soundscape'ow i tekstur, często traktuję go jako punkt wyjściowy, który daje natchnienie na dalszą część utworu. Kontakt 5 oczywiście ze względu na mnogość bibliotek do niego. Rzadko kiedy używam coś poza tymi trzema (czasem fajne są jeszcze niektóre vst od Arturia). Poza tym to