Wpis z mikrobloga

to Ty robisz tą wigilię?


@Jestem_tu_zielony: to lista "co już jest" a nie "co już mam" ( ͡º ͜ʖ͡º)

@kurazjajami: może jakieś fancy pieczywko, pierniki? Jakaś inna sałatka, kompot z suszonych owoców, koleżanka ostatnio kapustę z grochem polecała, chociaż u mnie się nigdy tego nie jadło. Makiełki? Nie wiem na ile słodkie rzeczy chcecie jeść. Jakaś zupa rybna/grzybowa?
@Limonene: w sensie pierogów nie ma? Brak grochu z kapustą jeszcze rozumiem, ale pierogi?! Jak to? ¯\_(ツ)_/¯ To co się u Was je? U nas jest zgodnie z kolejnością: barszcz z uszkami, groch z kapustą, pierogi ruskie/z kapustą i grzybami z sosem grzybowym, karp i inne rybsko i na koniec kutia, całość oczywiście popita kompotem z suszu.
@Heheszkara: u nas nie ma żadnej kolejności, wszystko idzie na stół i jemy, nikt nie musi biegać i donosić :D
Tak z pamięci polecę:
barszcz z uszkami, zupa grzybowa, zupa wiśniowa, makiełki z makaronem, makiełki z bułką, karp, jakieś filety, kapusta z grzybami, sałatka warzywna, ryba po grecku, krokiety, kompot z suszonych owoców, pieczywo, ciasta. Chyba wszystko. Ogólnie zawsze mi się wydawało, że mamy dużo jedzenia w porównaniu do znajomych.