Wpis z mikrobloga

Zagadka, którą sam chciałbym rozwiązać :D Czy istnieje silnik benzynowy spełniający te warunki?

1) wtrysk pośredni
2) z samoregulującymi się hydraulicznie zaworami
3) moc w KM przynajmniej ok. 170
4) montowany w samochodach nie starszych niż ~ 2010 r.
5) na łańcuchu rozrządu *

* ostatecznie może być pasek

#motoryzacja
  • 12
@jabukasiga: e90 328i, wersja na USA z wtryskiem pośrednim, 233KM :)
Edit: Jsli szukasz czegos takiego do LPG, to tam jest problem zeby schowac butle pod podłogą z racji napędu na właściwa oś. Ale po modyfikacji wydechu da się to zrobić :)
@jabukasiga: W oplu z awaryjnością jest źle. Z gówna te samochody są ulepione. Olej łańcuchy rozrządu. Teraz paski są na 120-180k lub 5 lat. Co 5 lat można wydać tysiaka i mieć spokój. Z łańcuchami jest drożej. Laguna 3 z manualem i 2.0t ma 205 KM. Bardzo fajny silnik. Regulacją zaworów też bym się nie przejmował, bo o ile nie jest to subaru, to operacja nie jest strasznie kosztowna.

Często niestety
@poczekaj: Zdaje sobie sprawę, że teraz kupno dobrej benzyny do gazu jest trudne. Na początku byłem za Hondą Accord VIII 2.4 200km, ale jak na taką moc to osiągi nie imponują, no i tania nie jest. Mazda 6 II 2.5 170 teoretycznie silnik bezobsługowy, ma mniejszą moc, a lepiej się zbiera niż Honda, cenowo atrakcyjna i na dzień dzisiejszy jestem za mazdą. Łańcuch wytrzyma duży przebieg, a zawory na szklankach. Na
@jabukasiga: Mazda 6 2.0 2009 + cebula. Auto kupiłem z przebiegiem 118kkm, założyłem instalacje. Przy 140kkm pojechałem na sprawdzenie luzów itd. 10/16 szklanek zostało wymienionych - silnik ma coś z Forda, nie wdaje się w szczegóły, ale podobno sporo, więc szklanki fordowskie poszły (przy tym tańsze niż mazdowskie). Mechanik powiedział, że widzimy się przy 200kkm. Dodatkowo usłyszałem, że szklanki powinienem był sprawdzić przy 90kkm (chociaż stwierdził, że te są oryginalne), ale
@jabukasiga hmm, dosyć twarde zawieszenie, wygłuszenie nie jest najlepsze, trochę jest szum powyżej 140. Teraz ciężko mi powiedzieć bo się już przyzwyczaiłem, ale z tego co widziałem na forum to ludzie którzy się przesiedli na mazdy, mówili , że trochę głośno. Natomiast ratuja nas Chińczycy, którzy na alie oferują dodatkowe uszczelki dedykowane pod ten model mazdy i podobno daje to radę (ok 200zł). Jakbyś chciał poznać opinie na temat Twoich wątpliwości, zapraszam