Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki.
Mam problem z Gearbest. Kupiłem od nich odkurzacz iLife V7 z magazynu UK. Odkurzacz przyszedł, ale nie działa, jest z nim jakiś problem, być może z baterią. Zgłosiłem ticket w GearBest i mam 2 oferty:
1) zachowuję towar, oddają 15 USD i radź sobie sam (a nie mam pewności co nie działa)
2) odsyłam towar i wyślą nowy. Ale każą wysłać do Chin, mimo że zamawiałem z magazynu UK. Wg cennika PocztyPolskiej wysyłka EMS to ponad 300zł (prawie tyle co odkurzacz).
Czy można coś ugrać?
Pytanie - czy mogę w takiej sytuacji zgłosić spór na PayPalu?

@GearBest_Polska #gearbest #ilife #paypal
  • 17
@sebekss sprawdź inne formy wysyłki na poczcie, łącznie z wysyłką listem może wejdzie w wymiary, a następnie skorzystaj z
https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/refunded-returns

1. Aktywujesz program zwrotu kosztów 
2. Odsyłasz towar najlepiej poleconym 
3. Robisz zdjęcia: 
- paczki przed wysłaniem zaadresowanej
- potwierdzenia nadania z trackingiem (ta kartka z adresem twoim i chińczyka)
- paczki z trackingiem (jeśli dasz rade na poczcie)
4. Wypełniasz na stronie formularz (3 minuty roboty) i dodajesz fotki
5. Czekasz
@R4z3l: :) Włączałem ten magiczny przycisk. Odkurzacz jak jest włączony do ładowania to przycisk "CLEAN" się świeci, nawet zaświeca się na zielono (jakby był naładowany), ale po odłączeniu od ładowarki nic nie działa, przycisk "CLEAN" nie reaguje. Być może bateria jest walnięta. Ale nie mam innej z takim wtykiem, żeby sprawdzić. Można podpiąć jakiegoś powerbanka żeby sprawdzić?
@Andczej: Dzieki. Znam program zwrotów PayPal, jak nic nie ugram to skorzystam. Ale jeśli zamawiałem z UK, to czemu odsyłka do Chin? A sporu w takiej sytuacji założyć nie można na PayPalu (że wysłali felerny sprzęt)?
@sebekss

Ale jeśli zamawiałem z UK, to czemu odsyłka do Chin


Bo taka jest polityka GB, BG robi tak samo

A sporu w takiej sytuacji założyć nie można na PayPalu (że wysłali felerny sprzęt)?


Oczywiście że możesz
@sebekss: Jeszcze jak nie chcesz odsyłać, to jest opcja napisania do ILife maila z opisem problemu. Widziałem że ostatanio wpis, w którym mirek opisywał, że wysłali mu części zamienne z filmikiem instruktażowym. Pewnie w twoim przypadku będzie do wymiany płyta główna.