Wpis z mikrobloga

ja nie wiem, człowiek głupi i powtarza błędy.
#zalesie #elektronika #komputery #lg #postarzanieproduktu
tl;dr


Jak już kiedyś pisałem, pracowałem w Media Markt na dziale komputerowym i mniej więcej wiedziałem co sprzedaję i co polecam. Nie bez powodu modele produktów konsumenckich zmieniają się gdzieś co kwartał.
Jak jeszcze pracowałem w tym przybytku postanowiłem kupić sobie monitor LG (lcd 19" model nieistotny) to było gdzieś w okolicach 2009-2010 roku. Wziąłem taki z ekspozycji, bo wiedziałem, że sam go 2 miesiące wcześniej na tą ekspozycję postawiłem. W związku z tym, że ekspozycja to kupiłem z dobrym rabatem.
Monitor okazał się bardzo ok jakościowo. Jakiś tydzień później taki sam monitor kupiłem rodzicom (nowy nierozpakowany w pudełku). Monitor miał 3 letnią gwarancję. (Mamy więc 2 identyczne monitory. Jeden ma przepracowane 2 miesiące, drugi nowy).

Mijają 2 lata i 11 miesięcy. Monitor z ekspozycji psuje się (nie działa) po 3 latach i 1 miesiącu pracy. W związku z tym, że jest jeszcze na gwarancji, zostaje naprawiony.
Mijają kolejne 2 miesiące. Monitor rodziców psuje się po 3 latach i 1 miesiącu pracy. Niestety jest już 1 miesiąc po gwarancji. Naprawa nieopłacalna, monitor do "śmietnika".

Mijają kolejne 2 lata jest październik 2014 roku. Naprawiony monitor LG mimo, że działa, zwyczajnie mi się nudzi i jest "za mały"

Kupuję sobie nowy 24" monitor LG, stary 19" oddaję rodzicom.
Mijają 3 lata i 2 miesiące. 3 letni 24" monitor LG psuje się 2 miesiące po gwarancji (choć czasem działa. Np. teraz jak to piszę ale uruchomienie go kosztuje dużo czasu i nerwów).
Naprawiony 5 lat wcześniej monitor dalej działa.

Kurr... tyna.
  • 2
@jack-lumberjack tak to już bywa w dzisiejszym świecie :/ planowane postarzanie produktów to norma

np mieliśmy w domu tv Sony, do tego Sony miał promocje i przedłużal gwarancje xd (teraz tylko nie pamiętam czy 4 czy 5 lat było)

minęło te 4/5 lat + 2 miesiące po tv, czas na nowy... Tak to niestety jest projektowane