Wpis z mikrobloga

@Grzesiek4: mi wystarczy kalibracja stołu raz na tydzień, albo po serii dłuższych wydruków. Tyle, że ja praktycznie każdy wydruk klepię na tratwie włączonej w Curze, żeby pierwsza warstwa dobrze wyglądała (z racji tego, że na stole taśma, to są nieregularności przez bąbelki powietrza pod taśmą)
  • Odpowiedz
@Grzesiek4: fajna sprawa, tylko się rozwarstwia przy wyginaniu XD można też po prostu wymodelować jakiś prosty obiekt i zapodać dobry infill (typ ustawić na siatkę/kratkę tudzież grid i odpowiednia wartość wypełnienia)
  • Odpowiedz
@Grzesiek4: buildtak jest bardzo słaby. Póki co najlepszym rozwiązaniem jakie stosuję w pracy (mamy 14 drukarek i czas serwisu bardzo się liczy) do odpowiedniej adhezji wydruku jest klej na bazie PVA. Trzyma jak sam s-------n gdy stół jest gorący, jak spada temperatura do 30-40 stopni to dopiero myślę o odczepieniu wydruków. Najważniejszym plusem tego rozwiązania jest czysty i nielepki wydruk. Poza tym nie trzeba nakładać go co wydruk i wystarczy
masacrada - @Grzesiek4: buildtak jest bardzo słaby. Póki co najlepszym rozwiązaniem j...

źródło: comment_qcx6njdeqiwpLmC9C6jP1n2wJkaC81tt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rador314: 0,15mm ponoć najlepiej. Ale szczelinomierzem to robi się tak, żeby nie szło włożyć go/przesunąć w szczelinie (kartką chyba tak, żeby była luźna - ja robiłem tak, że w każdym rogu przekręcając o tyle samo w prawo miałem bardzo podobny opór na zwykłej kartce A4)
  • Odpowiedz
@Grzesiek4: ZA MAUO KLEJU W SZTYFCIE ;] Ja uczyłem się chyba z tydzień jak dobrze drukować gumę. Posiadam A6 na tuningowanej konstrukcji która dorobiłem w pracy i działa jak złoto. Najlepiej też wychodzi ten Ala MDF. Fajnie wygląda polywood
  • Odpowiedz