Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
##!$%@? #przegryw #przemyslenia
Tak sobie czytam wasze wpisy i mam coraz to większe przekonanie, że za poziom #!$%@? odpowiada alienacja, którą powoduje w głównej mierze spędzanie OGROMU czasu przed komputerem/telewizorem, grami, telefonem itp. itd. Mam coraz to większe przekonanie, że media elektroniczne, czy tzw. "postęp technologiczny" zabija relacje międzyludzkie, co oznacza jedynie, że zbitka słów: 'media społecznościowe' to nic innego jak oksymoron. Chyba tu, w świecie wirtualnym nie ma więzi. Przynajmniej wiele historii jest tego dowodem. Ale to tylko moja hipoteza.

Osobiście boję się usunąć facebooka, bo jestem przekonany, że jeśli zniknąłbym z social mediów, zniknąłbym w pewnym sensie ze świadomości ludzi. Nikt by nawet o mnie nie pomyślał, nie zadzwonił, nie skontaktowałby się. Z resztą kto dziś gada przez telefon? To głupie w dzisiejszych czasach zadzwonić i zapytać, "co tam u ciebie?", telefon (romzowa telefoniczna) zazwyczaj obiecuje za dużo, dzwoni się tylko kiedy się chce załatwić ważne sprawy, co widać w badaniach wśród nastolatków i młodych dorosłych (źródło: S. Turkle, Alone Togetgher 2013). Mam wrażenie, że korporacje (Facebook, Google etc.) zarezerwowały sobie monopol na socjalizowanie się. STRASZNIE #!$%@? UBOLEWAM. Zrobiłem kiedyś eksperyment, #!$%@?łem FB i inne SM = większość znajomych face to face miała do mnie o to pretensje, "jak można nie mieć itp.", "przez to ciężko się skontaktować, etc." W jednej firmie, w której pracowałem, kiedy była rekrutacja i potencjalny kandydat nie miał FB do przestalkowania przez HR / PM, to jego CV lądowało w koszu. To jest jakaś masakra powiem wam, świat w tym kontekście zmienił się nie do poznania przez ostatnie ok. 8-10 lat. Myślę, że nie zdajemy sobie z tego do końca sprawy. #!$%@? ja nie mówię, żeby nie korzystać w ogóle, ale rozsądnie. Podsumowując, cicha rewolucja trwa, żyjemy w bardzo ciekawych czasach.

#socialmedia #technologia #facebook #spoleczenstwo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 4
  • Odpowiedz