Wpis z mikrobloga

@marecki22: mistrzu ja wiem allegro to ciezki temat, ale jesli klikasz na nazwe uzytkownika a tam pisze:


To jak myslisz jak bedzie wygladac twoja gwarancja?

Chcesz z chin kupic z gwarancja na terenie EU to zainteresuj sie ibuygou.com ktory oferuje 2 lata gwarancji w Polsce, Czechach lub w Hiszpanii zaleznie od czesci i serwisu.

Jak nie to poszukaj na ceneo i kupuj w sklepach internetowych.

Z allegro jest tak ze dzis
@PurpleHaze: A ja nie pytam o to czy płaci podatki tylko o serwis ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tego co widzę za naprawy odpowiada spółka EU-Warranty, założona przez pracownika GoClever i prowadzona pod takim samym adresem jak Goclever. Prawdopodobnie to ich projekt. Nie wygląda na typowego Janusz allegro który serwis prowadzi w domku jednorodzinnym i masowo odrzuca reklamacje. Dlatego pytam, czy ktoś miał do czynienia z reklamowaniem
@marecki22: zapytam inaczej, jesli sklep nieuzna ci gwarancji, jaka bedziesz mial droge prawna w tym wypadku? Udasz sie do rzecznika i powiesz panie tu jest podmiot z hong kongu, odrzucil mi reklamacje, trzeba cos z nim zrobic?
Bo pomijam juz goclever jako "marke" i powolywanie sie na nia.

Napisze ci tylko tyle, ze poza oficjalna dystrybucja, xiaomi nie rozprowadza czesci zamiennych. To nie jest tak ze piszesz do chin, prowadze serwis
@PurpleHaze: Czyli żeby skutecznie uniknąć wszelkich roszczeń reklamacyjnych od sprzedaży prowadzonej na terenie PL to wystarczy założyć spółkę za granicą ? Nie wydaję mi się, że to takie proste, ale też nie znam tematu na tyle dobrze by z tym argumentować.

Więc dopłata 300 zł i zakup w X-komie ( dystrybutor) to najlepsza opcja ?
@marecki22: nie wiem czy najlepsza, masz jeszcze sferis, mozesz zapytac mirka @mispot czy maja, on tez mowi o GW w Polsce i mozesz z nim obgadac szczegoly.
Wiem ze swego czasu telefony mial sferis i proline i oni tez jako sklep dzialajacy w PL oferuja gwarancje.
Mozesz poszukac promo np na euro rtv, bo nie dosc ze chyba placa pierwsza rate to moze sa jakies kupony.

Trzeba poszukac.
@PurpleHaze: Sferis oferuje mi max 2 za 1069 czyli bardzo przyzwoicie. Pytanie czy sprzedają telefony z oficjalnej dystrybucji PL, bo jeśli tak to ABC data ma ok. 50% marży... Wyglądają na najlepszą opcje w tym momencie

Co do @MiSpot, niech opowie jak u niego wygląda gwarancja. Bo z jednej strony pisze, że telefon z oficjalnej dystrybucji EU ( której ? ) a równocześnie prosi by reklamować wysyłając telefon do jego
Sferis nie kupuje w ABC Data,
Nasze telefony importujemy sami, dystrybutorem jest nasza firma, naprawy gwarancyjne świadczy dla nas www.miuiservice.pl i to do nich telefony odsyłacie w razie awarii. W aukcjach piszemy, że są w wersjach europejskich, a nie z którejś z dużych dystrybucji typu ABC Data. Skupiamy się na działalności internetowej, nie potrzebujemy do tego szyldów, jedno piętro tego domku (80m) całkowicie wystarcza na nasze potrzeby, a na miejscu znajdziesz poza