Wpis z mikrobloga

@cfani4k Moim zdaniem ten GTX od Asusa to niepotrzebne wywalanie kasy. Nie opłaca się dodawać 300zl do tej wersji, wystarczą tańsze konstrukcje z dwoma wiatrakami, a 1600zl za mocno zbliża ja cenowo do najtańszych 1070, które biją ja wydajnością.
@cfani4k: Za malo ramu, drugie tyle powinno byc.
No i Ryzen, sprawdzales w benchmarkach jak on wychodzi w stosunku do Intela?
Ja bym sie bal AMD one zawsze mialy problem z odprowadzeniem ciepla. Na papierze papier dobry, a pozniej liczy jak by chcial a nie mogl.
@loczyn Normalny 6 gigowy z tego co widzę. Różnica tylko w chłodzeniu i trochę większym taktowaniu ramu i rdzenia. Z tego co wiem to ma też przemodelowana sekcje zasilania itp. ale wydaje mi się, że w tym modelu to sztuka dla sztuki bo 1060 ogólnie nie ma jakiegoś wielkiego potencjału OC. Średnia cena 6GB modeli to 1200-1300zł, są 3GB za około 900 chyba, ale nie warto w dzisiejszych czasach.
@ArturVonFornal:
@loczyn: Obecnie mam 24 gb ramu i póki co się wyrabiam jeśli nie muszę renderować ogromnych formatów. Z czasem mógłbym więcej dokupić ale musiałbym mieć pewność że się zwróci (zawsze mógłbym dołożyć ze starego kompa w razie potrzeby). Nigdy nie miałem stycznośći z Ryzenami ale wszyscy chwalą, intel z tego co słyszałem że kombinuje z glutem i też się grzeją, ale wiadomo że trzeba będzie założyć jakieś lepsze chłodzenie.
@cfani4k Hmm, tak mocno zależy Ci na tym żeby to był Asus strix? 1070 w zwykłych wersjach jak palit/gainward dual, MSI armor itp są w internecie za ok 1900-2000zl. Za 2200zl da się już kupić 1070Ti od zotaca (z tego co kojarzę ma on nawet gwarancję 5 lat po rejestracji na stronie producenta), który ma wydajność zbliżającą się do zwykłej 1080.

W sumie czepiam się jedynie wydawania w obu przypadkach dodatkowych kilku
Ja bym sie bal AMD one zawsze mialy problem z odprowadzeniem ciepla.


@loczyn: amdeki sa sporo lepsze w tym. Zwlaszcza nowa generacja intela sie mega grzeje. U mnie max obciazenie ryzena daje lekko cieple powietrze przy ferze 3

A do zastosowan pro, amd jest lepsze
@cfani4k A jeszcze coś, bo widzę że RAMy wziąłeś ponad 3ghz, sprawdź na stronie producenta płyty głównej kompatybilność tego modelu, czy polecą z RYZENEM na pełnej częstotliwości, bo bywają problemy z niektórymi konfigami i np będą musialy pracować przy 2933mhz dla stabilności. A wtedy już lepiej wziąć jakieś tańsze skoro i tak nie będą mogły być szybsze za co jednak płacisz.