Wpis z mikrobloga

@trustME: A jaka jest kwota wolna od podatku dla dywidend (lub oszczednosci - do 1k rocznie w uk, nie liczac wszelkich wynalazkow jak ISA) w polsce? (dla 2k dywidend rocznie to duzo trzeba miec tych akcji, no chyba ze mowimy o wyciaganiu pieniedzy z pseudo spolki bez placenia podatku ale chyba nie taki byl zamiar kiedy ta kwote wolna utworzono)
@marnyTrud: Widac rzad JKM uwaza ze jak ktos ma zainwestowane 50k na 4% (chyba nieosiagalne na lokacie w GBP) to moze zaplacic od tego 19%. Ja musze zaplacic 19% od mojej lokaty w Toyota banku w w pl choc nie mam nic wspolnego z tym krajem od 12 lat, wolalbym to przeniesc do rozliczenia w UK (i zaplacic 0%) ale chyba sie nie da, 'belkowy' podatke musi byc pobrany.Te nie opodatkowane
@trustME: Wyglada na to ze w Szkocji mogna wzrosnac podatki dla middle earners czyli dla bogaczy zarabiajacych powyzej 30k!, no ale ktos musi placic na studentow z EU studiujacych za darmo w Szkocji:), jestem pewien ze lepiej zarabiajacy (ciut ponad srednia) emigranci z EU nie beda miec z tym najmniejszych problemow:)
@kaktusak mówimy o dywidendach więc co to ma wspólnego z bankiem?
Tego o banku w PL wogle nie rozumiem. Zbyt chaotycznie piszesz.

Ogólnie rząd podwyższył kwotę wolną od podatku (która de facto obowiązuje tylko do 120 tys...) I zmniejszył o połowę allowance na dywidendy....
@marnyTrud: Bank w pl zostal dodany w ramach porownania zwolnien podatkowych w pl vs uk, mam w toyota banku lokate (na jakis marny procent) i dodatkowo place od tego te nieszczesne 19% podatku, ile by czlowiek nie zarobil odsetek to sa opodatkowane. Zale dotyczyly koniecznosci placenia tych podatkow przez nie rezydenta w pl, z mila checia bym przeniosl opodatkowanie (stawka 0% jako ze 1k jest zwolnione z opodatkowania) tych oszczednosci do