Wpis z mikrobloga

@FLAC: niestety nie ma opcji upaść twór postkolonialny w jakim żyjemy w czasach pokoju, za dużo instytucji finansowych wchodzi w gre, a w czasie wojny dostaniemy i tak w dupe wiec może byc gorzej. Będziemy życ "tak-sobie" bo żadnej rewolucji nie będzie bo nie ma przeciw komu. (chyba juz nikt normalny nie zaufa polskiemu politykowi aby stanać na barykadach w razie czego)
@destin: dlatego dla mnie ludzie oszukujący państwo na hajsie są pozytywni w pewnym aspekcie


@FLAC: Nie są pozytywny. Oni lecą na po równo w kulki z państwem i kontrahentami. O ile to pierwsze można jakoś ideologicznie próbować tłumaczyć, tak tego drugiego już nie. To nie jest kwestia tego, że ktoś nie wierzy w sens podatków. Mowa o Januszach - on zapłaci dopiero, gdy będzie musiał i to bez znaczenia, czy
@FLAC: tylko trzeba sobie odpowiedzieć co by było dobrego z tego upadku? niewypłacone emerytury, renty, służby zdrowia itp...
upadek nie równa się temu że nagle bedzie reset i obudzimy sie w zupełnie innej mentalności narodu.
123 lata zaborów, 60 lat PRL, eliminacja inteligencji itp to naprawde odbiło sie na naszym kraju i kiedy inne, głównie "zachodnie" kraje uczyly sie kapitalizmu i budowało dobro swojego kraju to nasi przodokowie uczyli się dymać
@FrasierCrane: @destin: zgodzę się że dymanie kontrachentów jest złe, ale dymanie państwa jest dobre. Państwo powinno z natury rzeczy mieć jak najmniej finansów bo z natury rzeczy państwo dysponuje nimi nieefektywnie.

Niestety w Polsce pokutuje przekonanie że państwo lepiej wyda twoje, moje, nasze prywatne pieniądze niż my sami. I dlatego nie za bardzo mam szacunek dla naszego państwa w obecnej wersji.
@FLAC: kiedyś byłem za jak najmniejszym wpływem na państwa na życie obywatela oraz podatków, ale jednak po roku życia w niemczech zauwazyłem jedna #!$%@? róznice a mianowicie taka ze #!$%@? tam państwo Ci pomoże jak podwinie Ci sie noga w działalności, etacie itp. naprawdę da sie przeżyc początkowy okres "wstrząsu" i stanać na nogi.To m.in powoduje ze Niemcy szanują swój kraj . a w Polszy? nie udało Ci sie? umrzyj. To
@destin: bo niemcy już się dorobiły i ich na to stać. Sądzisz że Polska ze swoim rozwojem 100 lat za niemcami może sobie pozwolić na tak samo wysoki socjal?
@destin: w tą albo wew tą, ciągnięcie tego #!$%@?łka w takiej postaci nikomu nie wyjdzie na dobre. Będziemy się tak kisić jak teraz do końca świata. Postawa "#!$%@? ale stabilnie" jest przekleństwem naszego kraju (°°
@FLAC: no i będziemy się kisić tak do czasu aż ktoś ponad naszymi głowami nie postanowi inaczej, a narazie na jakaś wojne sie nie zanosi, a jak sie zaniesie to bedziemy mieli co najwyżej rów atomowy zamiast Polski:) nie da się tego ogarnąć w systemie demokratyczny, aby było u nas lepiej.