Wpis z mikrobloga

Siema! Krótka piłka. Potrzebuje karty kredytowej, która używana zgodnie z przeznaczeniem, dobrze buduje credit score. Z tym, że jestem w UK krócej niż rok, nie mam na siebie żadnych abonamentów i rachunków i prawdopodobnie skopany credit score przez problemy z założeniem konta. Aktualnie konto mam i kasa co tydzień wpływa. Podobno potrzeba przebywać tutaj 3 lata, ale różnie to bywa. Mimo to nie chciałbym bardziej zepsuć mojego credit score, aplikując i czekając czy mnie odrzuca. Dlatego teoretykom dziękuje i prosiłbym o rady osoby, które będąc tu krócej niż 3 lata, bez historii kredytowej, zaaplikowały i kartę dostały. Jest wogóle możliwość, żeby to przeskoczyć nie kłamiąc we wniosku co do długości pobytu?
#emigracja #anglia #uk
  • 23
  • Odpowiedz
@skydancer @piwniczak : Te opcje znam, ale czy dostane je będąc tu 9 miesięcy? Nie próbowałem aplikować, więc nie wiem jak taki wniosek o karte wygląda. Czy wymagaja adresów z ostatnich 3 lat?
  • Odpowiedz
Podepne się. Nigdy nie używałem karty kredytowej. Może mi ktoś podpowiedzieć jak to działa w skrócie? Chciałbym też tylko budować credit score.
  • Odpowiedz
@Jabud napewno 3 lat nie musisz tu być, ale czy dostaniesz po 9 miesiącach to nie wiem. Jak Aqua czy Capital nie dadzą Ci karty, to nikt ci nie da. No chyba że Vanquis, ale odradzam, lepiej poczekać
  • Odpowiedz
@Spreewald generalnie będziesz o takie rzeczy pytany jeszcze pewnie wielokrotnie, bo to w bankowości jest formą weryfikacji tożsamości. Mogą to jakoś zweryfikować z innymi danymi. Możesz się pomylić (a po pięciu latach nawet bez wałków ciężko spamietac gdzie się kiedy mieszkalo)
  • Odpowiedz
@piwniczak Dlatego warto to miec spisane, jak klamac to porzadnie. Ja sobie dodalem rok mieszkania, bo mi gdzies nie przechodzil formularz z polskim adresem i z brakiem adresu, i tak juz zostalo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Spreewald Na każdej stronie masz soft check - co nie narusza Twojej historii kredytowej ale to też nie daje pewności... Soft check może Ci pokazać, że kwalifikujesz się na np. £200 i czy chcesz przejść dalej żeby zrobić hard check. Hard check wpływa na Twoją historię choć jeśli nie naduzywasz tego to nic się nie stanie. Budowę historii kredytowej polecam od telefonu na abonament (ja tak zrobiłem) a następnie właśnie kredytówki.
  • Odpowiedz