Wpis z mikrobloga

@xplleuae zapomniałem jeszcze wspomnieć, chociaż nie wiem czy ma to znaczenie, ale mam w biosie włączony MSI fast boot. SSD jeśli dobrze pamiętam wpięte jest w 3 złącze SATA, myślisz, że przepięcie na 1 coś zmieni?
@matekmatek: Pierwsza sprawa- nie powiedziałem że na pewno winny jest kabel sata, tylko jest taka opcja.
Druga sprawa - tak jak mówie. U mnie winny był sata od napędu DVD, coś się pierdzieliło przy uruchamianiu PC nawet jak nie było nic w napędzie. Po prostu źle go czytał.
@coll3l Jasne, kumam. Zanim kupiłem kabel do SSD to trochę mieszałem i kabel od hdd podłączyłem do SSD, a od napędu do hdd czy jakoś tak. Później zmieniłem tak jak było. Cenna wskazówka. Będę musiał sprawdzić te połączenia.
@matekmatek: Ja bym odpiął wszystko od kompa, czyli niech zostanie tylko klawiatura i monitor i kabel zasilacza. Dołożyłeś coś do kompa, np. sieciówka na usb, czy jakiś pendrive jest na stałe wpięty, może coś nowego jak grafika itp.?
@krabat Adapter bluetooth dokupiłem i jest wpięty na stałe do jednego z portów. Swoją drogą trochę krzaczy czasami, np. nie mogę wysłać nic z telefonu na kompa, bo wywala błąd, a w drugą stronę działa bez problemu, podobnie dziwne rzeczy czasami się dzieją ze słuchawkami bt. Oprócz tego 2 nadajniki do myszki i klawiatury i ostatnio wpiąłem dysk zewnętrzny do USB (ale działo się to zanim go podłączyłem, a nadajniki peryferiów mam
@leon0xxx No właśnie nie mogę przestawić, co mnie dziwi... 1 w kolejce jest (chyba tak się to nazywa) jest system drive czy jakoś tak, nie jest napisane czy to hdd czy ssd, a pierwotnie system był na hdd. Myślałem o przełączeniu ssd na pierwsze gniazdo sata, ale wydawało mi się, że to nic nie zmienia. Najdziwniejsze jest właśnie to, że zwykle bootuje się normalnie, tylko czasem się dzieje taki szajs.