Wpis z mikrobloga

#muzyka #muzykaklasyczna

Mirki, na czym tenże pan tu gra? Wygląda jak gitara klasyczna na pierwszy rzut oka, ale przecież ma aż osiem strun. Trzyma pan muzyk ten instrument jakoby wiolonczele, ale nadal jednak gra techniką znaną z gitary klasycznej. Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Any idea?
mike78 - #muzyka #muzykaklasyczna

Mirki, na czym tenże pan tu gra? Wygląda jak git...
  • 14
  • Odpowiedz
@dhanter47: Nie wiem, czy sugerujesz, że jestem ograniczony, ale istniała możliwość, że ten instrument ma własną nazwę. Jedyne ograniczenie - to wyobraźnia. IYKWIM.
  • Odpowiedz
@dhanter47: Podobna sytuacja widzę, jak w rodzinie gitar basowych. Podstawowy bas ma cztery struny, ale są wersje rozszerzone, pięć, sześć, siedem strun. Nie jestem delikatny, tak sobie tylko dyskutuję :-)
  • Odpowiedz
@kyloe: E, to się moim zdaniem nie liczy. Można do korpusu przyfastrygować i ze cztery gryfy, ale to już nie to samo. To jak osobna klawiatura w organach.
  • Odpowiedz
  • 1
@mike78 ooo, propsy za Paula Galbraitha ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jest gitara klasyczna jego pomysłu z dodanymi strunami i dodatkowym pudłem rezonansowym (tam gdzie się kończy ten ,,wiolonczelowy pręt''). Paul gra dużo transkrypcji fortepianowych i dodatkowe struny bardzo to ułatwiają. A gitary klasyczne mogą być i 7 i więcej strunowe, co jest rzadsze, ale też się zdarza :)
  • Odpowiedz