Wpis z mikrobloga

ważna jest spowiedź powszechna

@maciekawski: Jest ważna, ale przy najbliższej możliwej okazji należy i tak wyspowiadać się w konfesjonale. Inna sprawa, że niemieccy duszpasterze igrają z ogniem w tej kwestii.
  • Odpowiedz
Taki z ciebie bohater - to wyjdź przed kościół i sprawdź czy i kiedy dostaniesz w papę - jeśli będziesz robił z siebie wojującego ateistę - kosztem chrześcijan


@marbra: Sam zaczynasz dyskusje, a potem uciekasz z podkulonym ogonem i czarnolisto? Wydaje mi się, że to o tych "innych aspektach życia" mówił @kodishu Z Boga się nie naśmiewajmy, ale #!$%@?ć komuś, bo jest ateistą spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny kumplu ale dlaczego gimboateizm? Od paru lat na Wykopie zawsze wychodzi na to, że ateizm = gimboateizm. Skoro to dokładnie to samo to pisz w skrócie ateizm. Ale oczywiście chodzi o obrażanie innych. Przy okazji powiesz mi dlaczego jako osoba wierząca posiadająca wyższą moralność gdzie Jezus zachęca do takich zachowań? Bo mam dziwne wrażenie, że do nauk swojego autorytetu podchodzisz dokładnie tak samo jak ateista czerpiący z Biblii, czyli bardzo wybiórczo.
  • Odpowiedz
@kodishu: Strój? Czy to ważne?
Traktuj wszystko jako projekcję tego co dzieje się w ludzkich głowach. Rytuały, rozmowa szczersza niż z najbliższym przyjacielem, przyznanie się do błędów, to wszystko ma jednak pozytywny wpływ na ludzi i społeczeństwo.
  • Odpowiedz
Jak miałem 14 lat spowiadałem się z grzechów typu nie słucham mamy, czasem oszukuje rodziców itp standardowa regułka dzieciaków w spowiedzi. Po czym na koniec ksiądz mi oznajmił ze jestem złym człowiekiem i mam przez miesiąc przepraszać Boga za grzechy przed snem. Za nim zdążył skończyć ostatnie słowo już byłem na nogach i wychodziłem. Po tej spowiedzi już nigdy nie byłem w kościele xd ta ocena serdecznego księdza mnie umocniła w przekonaniu
  • Odpowiedz
@Rain_: bez mówienia o tym obcemu facetowi też można żałować. Można pogadać z żoną, mężem, matką, ojcem, etc. Po prostu z kimś bliskim. Można też samemu nad tym się zastanowić.
  • Odpowiedz