Wpis z mikrobloga

@ruszka: Tak?

Nie łapę Cię za słówka. Mówiłeś o czymś innym. Nie każde wyznanie grzechów musi być spowiedzią. Po za tym nie obchodzi mnie czy uważasz ten, jak ty to nazywasz 'rytuał' za sensowny. Nie wiem w ogóle po co ta dyskusja pod wpisem. Jest wolność(teoretycznie, ale temat na inną dyskusje...) - chcesz iść do spowiedzi to idziesz, nie chcesz to nie chodź i się nie #!$%@? do ludzi którzy chodzą.
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: Ja jestem ateistą (agnostykiem, nie jestem do końca pewien gdzie w tej swojej niewierze się znajduję). I denerwują mnie osoby, które uważają, że ateizm jest czymś "lepszym" od teizmu. Gimboateizm polega na wyśmiewaniu, i w tym wpisie @kodishu wyśmiewa katolików. Jest to moim zdaniem groteskowe, bo to pojedynek na to, kto jest większym idiotą.
  • Odpowiedz
@szmyd:

Wolność polega również na tym, że mogę krytykować wszystko, co mi się tylko podoba. Problem jest taki, że katolicyzm się zupełnie nie trzyma kupy - gdzie w biblii jest napisane, że spowiadać się masz księdzu, a nie możesz sam w domu? Nie mam nic do katolików, uważam nawet, że kościół katolicki to bardzo ważny filar naszego państwa, szanuję jego obecność i tradycje z tym związane - nie zmienia to faktu,
  • Odpowiedz
Dźwięk pekających dupek gimbokatolików bezcenny xD
Nagle okazuje się, że
A) nie wolno komentować katolickich zwyczajów, bo tak (hmm inne zwyczaje jakoś można)
B) nie wolno interesować się innymi ludźmi (bez komentarza....)
C) "spowiednik = psycholog"
I żaden katolik nie odniósł się do obrazka, broniąc tego zwyczaju, ciekawe. Najlepsza obrona to atak? Chyba jednak powinniście reprezentować nieco wyższy poziom...
  • Odpowiedz
Gimboateizm polega na wyśmiewaniu, i w tym wpisie @kodishu wyśmiewa katolików. Jest to moim zdaniem groteskowe, bo to pojedynek na to, kto jest większym idiotą.

Nie drwij z cudzej religii, ani to ładne, ani grzeczne, ani... bezpieczne.


dla wielu - wiara to powazna sprawa.

a nasmiewanie z niej ... nawet smiertelnie powazna


@marbra: @johny-kalesonny: @Blackjoe: Islamu też nie wolno wyśmiewać? Jakoś na wykopie panuje głęboka nienawiść do niego, a
  • Odpowiedz
@kodishu: nawet w ksiazkach psychologicznych opisywane jest to, ze kiedys role psychologa / terapelty pelnili ksiadz, pastor czy rabin.
Spowiedz czy rozmowa z duchownym nie tylko pelnila role spowiedzi przed jak to ujmujecie "niewidzialna bozia", ale byla czyms w rodzaju sesji terapeutycznej - po prostu wygadania sie z problemow, poczucia zrzucenia ciezaru i poszukiwania rady.
Wsrod moich starszych czlonkow rodziny, zwlaszcza tych dla ktorych ksiadz jest autorytetem zauwazylam ze nadal pokutuje
  • Odpowiedz
@kodishu: Ludzie mają też swoje duchowe potrzeby (suprajs, suprajs!) i niektóre z nich właśnie manifestują się w spowiedzi, czy religii ogólnie.
  • Odpowiedz