Wpis z mikrobloga

Nowy premier Morawiecki przedstawił pierwsze konkrety swojego programu. O to pomysł na politykę zagraniczną:

Chcemy przekształcać Europę, rechrystianizować ją, bo niestety w wielu miejscach nie śpiewa się kolęd, kościoły są puste i są zamieniane na muzea.


Co tam gospodarka, co tam bezpieczeństwo, ważne żeby Niemiec z Francuzem do kościoła chodzili. I jak ktoś ma traktować nas poważnie?
#neuropa #dobrazmiana #bekazpisu #polityka
  • 50
  • Odpowiedz
Btw. ale by w Polsce odbyty trzaskały, jakby np. taka Merkel powiedziała, że jej celem jest dechrystianizacja Europy, bo w wielu miejscach ludzie wciąż łażą po kościołach zamiast przekształcać je w muzea.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: na pewno już niedługo będzie jakiś podatek od nie chodzenia do spowiedzi, a śpiewanie kolęd, jako bardziej popularne, zostanie obłożone akcyzą. Na seks analny i homoseksualny zezwolenie będą mieli tylko księża, a maturę będzie można zaliczyć, śpiewając Rotę.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: jesli to przyniesie korzyści polityczne to tak. na prawdę myślisz że politycy, ci rasowi szczególnie, mają jakieś przekonania?
jest partyjny przekaz dnia i to powtarzają (ty nazwałeś od cholewy)
i tyle, za tym przekazem stoi agencja pr i badania sondażowe.
masz swój target i kreujesz i jednocześnie zaspokajasz jego potrzeby
liczy się skuteczność i wynikające z tego poparcie. A co właściwie zrobi polityk, to często inna sprawa.
przecież potem
  • Odpowiedz
@gomezzz: bo ulegasz propagandzie.

Ja mieszkam w Niemczech od paru lat i czuję się bezpieczniej niż w Polsce np. nigdy nie zostałem tu zaczepiony na ulicy wieczorem (w Polsce się zdarzało), mam też większe zaufanie do służby zdrowia, gdyby coś się stało (w ostatnio miałem trochę problemów zdrowotnych i też mam porównanie).
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: przecież to pisowska narracja dla debili wyborców, czego się spodziewałeś? Na podlasiu śpiewają z zachwytu. Mają 500 plus, żołnierzy wyklętych i rechrystianizację Europy, czego chcieć więcej?
  • Odpowiedz
@Ciuliczek: dokladnie. Bawi mnie, ze ktos jeszcze mysli, ze wszystkie te #!$%@? akcje typu roszczenia niemieckie, teorie smolenskie i tak dalej, ze to wszystko jest na serio a wladze partyjne rzeczywiscie w to wierza. To jest pozywka dla chlopa i janusza, zeby go jakos emocjonalnie zakorzenic z partia.
  • Odpowiedz
  • 1
@NapalInTheMorning No #!$%@?. W pis to jednak oszolomstwo to chyba wymóg aby być w partii. Juz jak gadał o wyburzeniu pałacu kultury to mi się lampka zaswiecila. Teraz to już pojechał.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: przecież Jarek się wypowiedział, że z bratem jest kontynuatorem myśli Piłsudskiego. Czyli dyktatura, totalne rozpieprzenie gospodarki, TYLKO ARMIA i pewnie jeszcze reaktywują obóz koncentracyjny w Berezie Kartuskiej dla przeciwników politycznych przed wyborami... ( ͡° ͜ʖ ͡°) To mnie szczególnie nie dziwią wypowiedzi pionka Morawieckiego.
  • Odpowiedz