Wpis z mikrobloga

@DywanTv: dobra, odpowiadając na Twoje pytanie (bo tak się zamyśliłem nad brakiem konsekwencji i rozwaleniem wartości rytmicznych w tych nutach, że w końcu nie przeczytałem pytania).

wybijanie ich coraz szybciej to dobry sposób na naukę gry na pianinie


Tak. Dokładnie tego się uczy w szkole muzycznej i tak się uczy zawsze ;)

Grasz coraz szybciej aż osiągniesz oczekiwane tempo grając bez pomyłki. Jak zaczniesz się mylić to wracasz do wolniejszego tempa
  • Odpowiedz
@DywanTv: Do tego odpal sobie najlepiej metronom, żeby grać równo. I tempo na metronomie podkręcaj, a nie "na oko", bo jako początkujący nie masz wyćwiczonego poczucia rytmu.

A nawet profesjonalni muzycy mają często problem z utrzymaniem tempa i przyspieszaniem :P
  • Odpowiedz
@morsik: Dobra, dzięki. Barkę patrząc na nuty już prawie umiem, ale gram z pamięci, a nie "z nut". Po prostu pamiętam co ma być dalej. Zmieniać te utwory jak najczęściej? Nie chce mieć w głowie 30 utworów dla początkujących i dalej nie potrafić grać, chcę grać z nut xD
  • Odpowiedz
@DywanTv: no to są na skrzypce, ale tu jest normalna linia melodyczna którą się śpiewa i masz do tego klucz wioloniwy, więc nie ma to znaczenia. Nuty to nuty, możesz to zagrać na czymkolwiek ;)

(tak, "Violin" to "Skrzypce" :P)
  • Odpowiedz
@DywanTv: zwróć uwagę, że tu masz metrum 6/8, a nie 4/4, więc jak źle liczysz to Ci może wyjść faktycznie kupa :P

czyli liczysz w jednym takcie: 123123 (ludzie też często liczą 123223)
  • Odpowiedz
@DywanTv: no chciałeś Barkę to masz… skoro jesteś na takim etapie, to Barka nie jest najlepszym pomysłem na start. Bo albo wychodzi 6/8 w metrum, albo jak chcesz 4/4 to wychodzą triole których pewnie też nie znasz :D

Z dwojga złego lepiej 6/8, ale może po prostu weź coś prostszego na 4/4? :P
  • Odpowiedz
@DywanTv: tak sa lepsze sposoby

kupic sobie klechniowska, przerobic, potem wszystkie gamy jakie ci wpadna w rece, przerobic, potem wszystkie etiudy, sonatiny, przerobic

w miedzyczastie tak zwanym robic popowe piosenki co ci wpadaja w ucho

potem klasyka

i jestes zajebistym pianista, pzdr poradnik by dzibril
  • Odpowiedz