Wpis z mikrobloga

Mirki prawdopodobnie elektryk #!$%@?ł mi instalacje elektryczna w kuchni.
Prawdopodobnie będzie trzeba kuć a problem jest taki ze, remont się skończył pół roku temu wiec wszystko jest już zabudowane (meble + szkło ozdobne na ścianie)
Jak to rozegrać ?
Czy jeśli nie będzie chciał poprawić z uwagi na demontaż mebli i kucie ścian, to kierować sprawę do sądu ?
O jakie koszta go zaskarżyć i ile może kosztować taka sprawa ?
#elektryka #prawo
  • 24
O jakie koszta go zaskarżyć i ile może kosztować taka sprawa ?


@Crisu: na początek ciśnij normalną reklamację i spróbuj to rozwiązać możliwie najszybciej, bo na sąd i adwokata pi razy po 5-10% dla każdego, dużo więcej na powoływanie biegłych, i lata na rozstrzygnięcie sprawy
@Silikon: tak jest papier, faktura. Umarło oświetlenie led . Przyjechał stolarz, zdjął szafkę i problem jest bo nie ma prądu wychodzącego ze ściany.
@Dankan90: Tez mnie to zastanawia. Światło led umierało stopniowo. Pierw pojawiły się jakieś drobne migotania a kilka dni temu przestało się w ogole zapalać.
@ppawel: ja mogę czekać , bez tego oświetlenia led da się żyć , natomiast będe mu się chciał dobrać do tyłka jak
@ppawel: tak , dziś jak mi stolarz o tym powiedział poprosiłem aby opisał problem na piśmie i się pod tym podpisał. Od razu zadzwoniłem do elektryka , będzie w pon. Nie mniej jednak chciałbym się przygotować do tej rozmowy bo jeśli wejdzie do gry kucie ścian w nowej kuchni, to nie będzie przyjemnie.
@Silikon: Nie sądze aby była taka opcja. Przez 2 miesiące to oświetlenie działało ok. Od kilku dni zaczęło po prostu umierać. Jakby kabel jakimś cudem się popsuł w ścianie.
Prędzej w którymś gniazdku po drodze przestał łączyć. Kable w ścianach przestają działać praktycznie tylko dlatego, że ktoś w nie wiertłem wjechał. Najpierw zawsze idą wszelkiej maści połączenia, puszki etc.