Wpis z mikrobloga

#neuropa #bekazkatoli #religia #katolicyzm #oswiadczeniezdupy

Dlaczego obrzydza mnie katolicyzm:

1. Chrzczenie dzieci

Wydaje się, że człowiek powinien mieć wybór i w pełni świadomie wybrać drogę swojego życia i przekonania. Jednak nie uważają tak katolicy. Katolicy
przymuszają do sakramentu chrztu istoty, które z racji swojego wieku nie mają ani świadomości ani wolnego wyboru. Ponadto mają dziwne przekonanie, że ich miłosierny Bóg odrzuci dziecko, które zmarło, tylko dlatego, że nie polano jego głowy wodą i nie wypowiedziano jakiejś formułki.Dziecko od samego początku ma narzucone, w co ma wierzyć i od urodzenia nabija statystyki Kościoła.

2. Pogaństwo

O przykładach bałwochwalstwa w Kościele Katolickim można rozpisywać się i rozpisywać. Po krótce- katolicy czczą obrazy, figurki, medaliki, zwłoki świętych i przedmioty z nimi związane. Klękanie, obwieszanie obrazów złotem i klejnotami, całowanie ludzkich kości, używanie medalików jako amuletów przeciwko złu czy uroczyste wyprowadzanie na spacer świętych figurek w hucznych procesjach to pogańskie zwyczaje, których katolicy się wypierają lub znajdują na nie śmieszne nielogiczne uzasadnienia.

3. Kler kontrolujący polityków

Nie ma wątpliwości, że obecna władza w Polsce wieloma ustawami chce zdobyć uznanie hierarchów kościelnych na korzyść swoją i na szkodę społeczeństwa.

4. Masochizm i kult cierpienia

Katolicyzm jest smutną religią. Od najmłodszych lat wpaja się ludziom strach przed ogniem piekielnym bardziej niż opowiada się o miłosiernym Bogu, wpaja się każdemu poczucie winy za śmierć kogoś, kto został zamordowany 2 tysiące lat temu i wpaja się bzdury o "grzechu pierworodnym", który rzekomo ciąży na ludziach od urodzenia. Wpaja się obrzydzenie do własnego ciała i krytykuje antykoncepcję. Ponadto zmusza się kobiety żeby rodziły skrajnie zdeformowane dzieci, tylko po to by kolejna istota musiała cierpieć na tym świecie wraz z tą kobietą, nawet jeśli to zdeformowane dziecko nie ma szans dożyć dorosłości. Nie szanuje się też kobiety, której chce się odebrać wybór, gdy ciąża zagraża jej życiu.

5. Śmieszne dogmaty

Katolicy nie potrafią się zdecydować czy wierzą w Adama i Ewę czy traktują to tylko jako pouczającą bajkę. Nie przeszkadza im to wpajać dzieciom bzdur o grzechu pierworodnym, który rzekomo na nich ciąży od urodzenia. Praktycznie nie da się pogodzić istnienia Adama i Ewy z chociażby z ewolucją, która wyklucza istnienie kogoś takiego jak "pierwsi ludzie". Jeśli więc nie było Adama i Ewy to nie ma też żadnego grzechu pierworodnego.
To tylko jeden przykład.

6. Kościół to źródło podziałów między ludźmi

Kościół Katolicki to główne źródło nietolerancji w Polsce. Zaczynając od podporządkowywania sobie sejmowych ustaw (które z założenia powinny na równi traktować i szanować wszystkich obywateli niezależnie od przekonań) zakończywszy na nieuzasadnionym sączeniu jadu na mniejszości seksualne. Innym przykładem jest forsowanie
zakazu handlu w niedzielę.

7. Buta, arogancja kleru i afery z nim związane

Od wspomnianych prób narzucania ludziom własnych przekonań, przez wystawne życie aż po afery pedofilskie.

8. Obłuda i hipokryzja zwykłych katolików.

Chyba każdy się z takimi zetknął. To są ludzie, którzy jednego dnia przyjmują komunię w kościelę, a kilka godzin później przeklinają na sąsiada.

9. Wątpliwej wiarygodności Biblia

Nie wiadomo ile przez wieki Kościół zdołał zmienić w Piśmie Świętym dla własnych korzyści. Co mnie zastanawia to to, że 10 przykazań brzmi jakby ktoś usunął jedno przykazanie i ostatnie podzielił na dwie części aby było nadal 10.

WIELKA POLSKA KATOLICKA!!!1111oneoneone
  • 146
Nie wiadomo ile przez wieki Kościół zdołał zmienić w Piśmie Świętym dla własnych korzyści.

@Wykopus_Mirkus_Rex: to jest chyba największy problem chrześcijaństwa. To, w co obecnie wierzą chrześcijanie, prawdopodobnie jest skrajnie różne od tego, jak wszystko funkcjonowało w pierwotnej formie. Przecież Maryja zawsze dziewica tak naprawdę dziewicą stała się pośmiertnie, jakieś 600 lat po śmierci Chrystusa. O ilu rzeczach nie wiadomo?

@Lawrence_z_Arabii mogło być ciekawie, ale wybrałeś kiepskie przykłady. Chrzest zmywa wszystkie
Mycie rąk, szczepienie - na korzyść tych rzeczy mamy DOWODY.


@Racjonalnie: na korzyść wiary też mamy dowody. Wiara, a szczególnie jej praktykowanie zdecydowanie ogranicza liczbę rozwodów, a jest dowiedzione naukowo, że rozwody mają fatalny wpływ na psychikę dziecka, które żyje w takiej rodzinie.

Dziecko takie jest znacznie bardziej narażone na samobójstwo, wejście na drogę przestępczą, gorsze wyniki w nauce, nieumiejętność tworzenia trwałych związków itd.

Nie jest też prawdą powszechnie powielany mit,
@Shan a czy ja coś takiego napisałem? System wartości to nie tylko dobro i zło ale zachowanie, odpowiedzialność za czyny itd. rozumiem ścisły związek wiary z rozwojem filozofii, ale zupełnie nie oto mi chodziło.
@Wykopus_Mirkus_Rex: no i? mnie na przykład obrzydza polityka gospodarcza usa. weź się za siebie, jak jesteś na tyle mądry to wyciągnij z katolicyzmu co dobre, dostosuj do własnych potrzeb i wio. chyba że jesteś politykiem- w takim razie, drugi raz "no i?"
@Wykopus_Mirkus_Rex: piekny bol dupki wywolales u religijnych matolkow. xD "nie muw zle o katolicyzmie one one zydy ucinajo dzieciom fiuty, a muzulumanci sie wysadzajo! tego nie widzisz!"
wszystkie religie sa #!$%@?, ale op akurat z okazji tego ze urodzil sie w katotalibanie akurat o katolicyzmie ma najwiecej do powiedzenia. o reszcie tego religijnego #!$%@? zapewne mysli tak samo.
na korzyść wiary też mamy dowody.

rozwody mają fatalny wpływ na psychikę dziecka, które żyje w takiej rodzinie.


@Lawrence_z_Arabii:

Pominięcie pewnych czynników, to często powielany przez wierzących błąd. I tak jest w tym przypadku.

Zestawiasz ze sobą:
A. rodziny z rozwodami
B. resztę rodzin

Jednak gorsza sytuacja w B względem A nie jest żadnym dowodem przeciwko ateizmowi, czy przeciwko wierze (analogicznie ZA którąś z tych postaw).

Dlaczego?

W grupie
1. Chrzczenie dzieci


Wydaje się, że człowiek powinien mieć wybór i w pełni świadomie wybrać drogę swojego życia i przekonania. Jednak nie uważają tak katolicy. Katolicy

przymuszają do sakramentu chrztu istoty, które z racji swojego wieku nie mają ani świadomości ani wolnego wyboru. Ponadto mają dziwne przekonanie, że ich miłosierny Bóg odrzuci dziecko, które zmarło, tylko dlatego, że nie polano jego głowy wodą i nie wypowiedziano jakiejś formułki.Dziecko od samego początku ma
@BezwolnyGolem: Napisałem, że wszyscy się tak rzucają, że rodzice własnym dzieciom śmieją wpajać "średniowieczne zabobony", a nikt nie rzuca się do tego, że rzesza rodziców nie potrafi nauczyć swojego dziecka minimum kultury. Gdzie tu masz jakiekolwiek braki logiki? Tak strasznie przeszkadza ludziom, że rodzice swoje własne dzieci uczą wiary, według własnych przekonań, a jakoś braki kultury rozchodzą bez echa.
@Wykopus_Mirkus_Rex: Sam jestem osobą wierzącą(wierzący niepraktykujący - trzeba sobie też zdać sprawę ,że dużo osób wierzy w Boga ale ma gdzieś kościół) i jak najbardziej się pod tym podpisuje. Całe szczęście coraz więcej osób zdaje sobie z tych rzeczy sprawę i idzie własną drogą. Sam uważam ,że najważniejsze w życiu jest bycie dobrym człowiekiem i jeśli faktycznie coś takiego jak niebo istnieje to się do niego pójdzie po śmierci.
@Wykopus_Mirkus_Rex: Z tym chrztem to strasznie mnie irytuje bo jako ateista, nie chodzący do kościoła w ogóle i tak jestem w statystykach jako katolik. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest apostazja, innej drogi nie ma. A co do pogaństwa w katolicyzmie to to racja, nie wierzę w żadnego boga ale czczenie wszystkiego co się da, zwykłych ludzi jakimi byli święci to zwykłe pogaństwo w czystej postaci
@Wykopus_Mirkus_Rex akurat punkt pierwszy to bzdura. Sam nie jestem katolikiem, ale jestem ochrzczony. W niczym mi to w życiu nie przeszkadza. Każda religia na świecie jest wpajana ludziom od najmłodszych lat, więc to nie tylko rzecz katolicka. Poza tym dogmat katolicki jest taki, że Bóg wybacza niewinny i nieochrzczonym i zaprasza ich do nieba.
5 to też stek bzdur. Żaden katolik nie wierzy w Adama i Ewę, bo nie było bóstwami. Poza