Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam taki problem z włosami, są trochę dłuższe (teraz będą 2miesiace "zapuszczania" czyli czasu kiedy nie chce mi się iść do fryzjera) Jak je umyje wieczorem to wyglądają fajnie chociaz są strasznie suche(i jak schna to robi się tak sucho, że część aż wypada, a potem mogę je wyczesac). Ale jak położę się spać to na drugi dzień budzę się z lekko przetluszczonymi że zamiast takich włosów lekko rozczochranych włosy wyglądają jakbym nałożył lekka warstwę jakiegoś lakieru/stosował prostownice bo są wtedy w #!$%@? ciężkie i tworzą taka jakby prosta ścianę niedlugo będzie to wyglądać jak hełm więc pewnie będę musiał je ściąć do paru mm żeby kolejny hełm przyszedl za te 2-3miesiace...

I żeby nie było wcale nie budzę się z w #!$%@? tłustymi włosami na poziomie że tworzą się takie zlepki włosów tylko moje są lekko przetluszczone. Ogólnie mam teorie że jak śpię to mam taką fazę że się obraca co chwilę z boku na bok albo tre jak #!$%@? głową bo jak pójdę spać z lekko wolgotnymi włosami to mam je "rozłożone" w każdą stronę xd

Ale do meritum co mogę zrobić z tym przetluszczaniem się? Może to przez gorąca wodę spod prysznica i jakbym brał zimny to byłoby inaczej?

#zdrowie #higiena #niebieskiepaski #wlosy #uroda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: zmień szampon na delikatniejszy... może jonhnsons dla dzieci powyżej 6 m-cy
stosujesz zbyt agresywny przez co są suche... włos zaczyna się ratować i powstaje nadprodukcja sebum...

innym rozwiązaniem (ale to podczas l4 czy weekendy na dobry początek) to no-poo.
przestań myć włosy szamponem a przejdź na sodę oczyszczoną (mycie) i ocet z jabłek z wodą (płukanie).
po miesiącu wystarczy Tobie mycie ich codziennie samą wodą bez żadnej chemii...
Wówczas delikatny
OP: @32zlote nie chce bo ledwo mi na uszy wchodzą i wygladają zajebiscie ale jak sie przetluszcza lekko to sa w #!$%@? ciezkie i troche przyklapnięte...
@wszystkie_zajete wot mate
@JusTQL Nie chce miec dlugich wlosow, te ledwo mi wchodza na uszy, a nie mam zamiaru byc kucem. Jak czytam o tej sodzie i occie to sie boje ze mi wypadna po pierwszym myciu xD ale moze sie mentalnie do tego przekonam