Wpis z mikrobloga

Seria "fińskie koszmary" w 100% opisuje moją mentalność.
Ostatnio miałem sytuację: wychodzę na klatkę, a tam sąsiadka, więc tradycyjnie chowam się do mieszkania udając, że coś muszę zabrać.
Myśląc, że plan zadziałał wychodzę ponownie i idę w stronę windy i wtedy w korytarzu słyszę, że sąsiadka mówi głośno do innej osoby, która wysiadła z windy: "Czy ktoś tam wychodził w środku korytarza?", ta osoba patrzy na mnie i mówi, że tak. A więc teraz mam dwa wyjścia: 1. Odwrócić się i pójść w drugą stronę narażając się na jeszcze większą niż standardowa niezręczność podczas innego przypadkowego spotkania lub 2. Niestety pójść do tej windy z sąsiadką. Wybrałem punkt 2 i spędziłem 2 minuty na tzw. small talking czego właśnie chciałem uniknąć będąc przy tym obciążony jeszcze myśleniem, że ona być może zorientowała się, że chowałem się do mieszkania specjalnie by jej uniknąć...

#finlandia #finlandiazwykopem #ciekawostki #psychologia #ludzie #heheszki #komiks
johanlaidoner - Seria "fińskie koszmary" w 100% opisuje moją mentalność. 
Ostatnio m...

źródło: comment_I7JK4nnlaFvDb7UqZiQM8TjLzE0BNlEU.jpg

Pobierz
  • 12
@ralphix: Finowie nie są Skandynawami i nikt w Skandynawii ich nie bierze za Skandynawów. Finowie to lud uralski (dokładniej- ugrofiński) przybyły do Europy z terenów obecnej Rosji. Język fiński nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek językiem skandynawskim, ba jest im dalszy i mniej podobny niż np. polski czy hiszpański. Genetycznie też Finowie są całkowicie inni niż Skandynawowie (oprócz wpływów na wybrzeżach ze względu na panowanie szwedzkie). Finowie to krewni Estończyków i
@Polanin: @ralphix Fiński podobny jest najbardziej do estońskiego (słabo, ale piąte przez dziesiąte można się porozumieć) i do karelskiego, ale to właściwie dialekt fińskiego, potem do języków niektórych ludów fińskich Rosji i do lapońskiego, potem dużooo nic i dopiero potem do węgierskiego, a potem do innych ludów uralskich Rosji, a daleko fiński spokrewniony jest z tureckim i mongolskim w ramach ligi ural-ałtajskiej. Języki uralo-ałtajskie tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyki_uralo-a%C5%82tajskie
johanlaidoner - @Polanin: @ralphix Fiński podobny jest najbardziej do estońskiego (sł...

źródło: comment_grI1bYlyMHTSfmNdfCHjIjJqAIPb9R5z.jpg

Pobierz