Wpis z mikrobloga

hmm na pewno potrzebuje definicji czym są filtry, jakies przyklady tez by sie przydały. Chodzi mi o takie filtry w grafice komputerowej jak np sepia


@Keboon: a, że tak zapytam przewrotnie - po co? może wtedy jakoś inaczej by mi się udało pomóc...
@loczyn filtry to podrozdział mojej pracy licencjackiej dlatego szukam książek, które by mi pomogły go napisać. Ogólnie to pisze aplikacje mobilną, w której m.in. będzie możliwość nałożenia filtru na zdjęcie
@Keboon: wracamy do podstawowego problemu na temat tonacji czy to w sepii czy cyjanotypii. Wszystko to czego szukasz to symulacja procesów analogowych - sławetne filtry wywodzą się z bardziej analogowych procesów. Zaczynając od naświetlenia pozytywowego materiały pozytywowego, przez odbarwianie w chemii, która powoduje przejście srebra w formę jonową, w drugiej kąpieli siarczek sodu jest wytrącany w zaciemnionych (wywołanych na papierze światłoczułym) miejscach, dając charakterystyczne brązowe zabarwienie. Mało efektywna technika IMHO, rzadko