Wpis z mikrobloga

Mirki, poszukuję samochodu osobowego, nadwozie hatchback. Kwota do 45 tys. PLN. Silnik tylko benzyna. Podam Wam kilka moich typów. Wiem, że jest tu kilku pasjonatów 4 kółek, którzy będą w stanie coś powiedzieć o silniku, awaryjności podzespołów, jakości wykonania. Zaczynajmy:
1) SKODA Rapid Spaceback silnik 1.2 TSI 90 KM lub 105 KM
2)Toyota AURIS II silnik 1.6 Valvematic 132 KM
3) Opel Astra J silnik 1.4 TURBO 125 KM lub 140 KM

Nie planuję w najbliższym czasie zakładać gazu. Samochód głównie do jazdy po mieście, a od czasu do czasu jakiś wypad do 200 km. Cenię sobie komfort, ekonomię i bezawaryjność. Sporo osób odradza mi Skodę. Co Wy na to? #samochody #pytanie
  • 23
@vegetassj1: Auris mi się najbardziej podoba, ale jest najdroższy z tej całej puli. W środku nie ma niespasowanych plastików niskiej jakości. Obawiam się tylko, czy wyrobię się w 45 tys. zł ;p
@byKamel: jeździłem Rapidem 1.2 105KM w Spacebacku (obecnie to samo ale Liftback), bardzo przyjemne autko. Przyspieszenie akceptowalne kiedy się rozkręci, bardzo niskie spalanie (jeżeli ogarniasz ecodriving). O awaryjności dużo nie powiem bo przez dwa lata z tym modelem jeszcze nic się nie działo i tylko planowane wizyty gwarancyjne/serwisowe były. Spasowanie, jedynie podłokietnik czasem nie opada do końca tylko zostaje na ostatnim ząbku (kwestia regulacji zawiasu). Ogólnie pytaj odnośnie tego modelu, postaram
@byKamel: Czy cos sie dzieje nie wiem, miałem go około miesiąca jako auto zastępcze. Miał przebieg niski bo tylko 15 tys. Odebrałem ten samochód jako fajne dynamiczne auto miejskie. Jedyna wada Hmm straszna bieda w środku i te plastiki. Chociaż musze przyznać plus bo nie skrzypiały.
@Hans_Olo: Błagam, jeździłem jednym i drugim i porównywanie ich wnętrz ze sobą to po prostu obraza dla Leona. Sama jakość plastików jest diametralnie różna, nie mówię nawet o wyposażeniu kokpitu itd.