Wpis z mikrobloga

Jako nowicjusz zabawy w krypto kupilem iote po 1,2$ (kupilbym po 0,7$ ale tydzień czekalem na weryfikacje w #bitbay ). Udalo mi sie wyczuc nocny spadek i dokupilem w dolku za 2.4$. Kupilem troche XRP, ADA, DATA. Nie udupilem jeszcze zadnych pieniedzy. Same inwestycje na zero albo z duzym plusem. Czuje dobrze czlowiek( ), #kryptowaluty #iota
  • 35
  • Odpowiedz
@fireman2: teraz panie zasada numer 1.

Po pierwsze nie wyceniaj w dolarach, bo bitek urośnie, w dolarze zobaczysz wzrost, a wycena na bitku ci może spadnie. A kluczem do dobrych wzrostów jest pomnażanie bitka a nie wyceny w dolarze.

Każdy alt jest notowany do bitka.
  • Odpowiedz
@fireman2: nie rozumiesz. Ja ci nie każe kupować bita, tylko mówię, ze wycena iota jest do bita. Jak sobie kupiłeś za 2$ za tam 0.0001 bita to mogła po tygodniu cena wbic na 0.00005, a bit 100% i jesteś w dolarze na zero. A w bicie jestes w dupie.

Jak bit spadnie to ci sie iota tak zesra, że będziesz odrabiał rok. A jakbyś grał tak żeby wycena w bicie
  • Odpowiedz
  • 0
@iAmTS ja iote kupilem na longa, przynajmniej pol roku. Nie bawie sie w shorty. Kupuje drobne krypto i czekam cierpliwie na wystrzal. O sprzedazy ioty to pomysle dopiero jak osiagnie minimu 50 $ , choc stawiam ze w 2018 skoczy do 100
  • Odpowiedz
  • 2
@fireman2: nie rozumiesz. Ja ci nie każe kupować bita, tylko mówię, ze wycena iota jest do bita. Jak sobie kupiłeś za 2$ za tam 0.0001 bita to mogła po tygodniu cena wbic na 0.00005, a bit 100% i jesteś w dolarze na zero. A w bicie jestes w dupie.


Jak bit spadnie to ci sie iota tak zesra, że będziesz odrabiał rok. A jakbyś grał tak żeby wycena w bicie
  • Odpowiedz
@fireman2: no iota akurat pewnie przykład taki, że tam cena do bita czy eth to urosła ale pomysl sobie tak.

Nie kupiłeś tego za dolary czy plny, tylko za eth albo bita. Wiec jak ci cena w bicie spadnie (ale sam bitek do dolara wzrosnie) to tak jakbyś stracił potencjał. Nie robiąc tego trejda sam bitek by był wart wiecej niż to co ci na tej walucie wycenia.

Wartość portfolio
  • Odpowiedz
@Ashby: chodzi o to, że takie altcoiny są wyceniane do bitcoina (masz pary iota/btc) a bitcoin osobno do dolara (btc / usd). No i teraz chce wejsc w iote za 1 btc (10k dolarów). Kupiłem 10 iota po 0.1 bita kazda (po 1k dolarów), razem 1 btc.

No i po czasie wycena iota/btc zalozmy spada do 0.05 btc, a btc/dolar rosnie do 30k. No i kasowo wychodzi, że zarobiłeś 5k, masz 15k dolarów.

A jakbyś nie robił tego trejda wcale tylko został na tych bitcoinach to miałbyś
  • Odpowiedz
@JanuszBizn3su: ale za dolary nie wchodzisz w te alty tylko za bitka czy etherum. No chyba, że ktoś przez dolara bezpośrednio wchodzi to wtedy ok. Ale z tego co widze tylko w zasadzie Kraken czy Bitfinex mają takie pary.

Jeżeli @fireman2: tam gra to w sumie zasada się nie stosuje i zwracam honor. Mam przeczucie jednak, że przeskakiwał z pln - krypto - iota.
  • Odpowiedz
@fireman2: co do wystrzału IOTA, myślałem nad tym, i policzyłem prostą rzecz: kapitalizację IOTA / ilość IOTA w obiegu (stała). Cena IOTY jak na ogromną ilość w obiegu jest dość wysoka. Gdyby kiedykolwiek IOTA miałaby kosztować 100$, to kapitalizacja jej musiałaby wynieść 278 mld $, czyli o niecałe 100 miliardów więcej niż aktualna kapitalizacja bitka (197 mld). Owszem, kapitalizacja BTC tez wzrośnie w ciągu roku, ale czy to jest realne,
  • Odpowiedz