Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
#uk

Panowie bo mam już mały mętlik w głowie jaki samochód wybrac? Szukam jakiegoś fajnego sedana w uk. Najlepiej by był mało awaryjny, mało palił. Za mazdą jest ten piękny przód samochodu za który można zabić :). Ktoś może posiada, lub ma wiedzę na temat tych samochodów? Cieżko znaleść nawet jakies porównania na temat tych samochodów.

Jaki samochód wybrać?

  • Volvo S40 Facelift 16.3% (7)
  • Mazda 6 II 34.9% (15)
  • Ford Monedo MK4 34.9% (15)
  • Citroen C5 II 14.0% (6)

Oddanych głosów: 43

  • 19
  • Odpowiedz
@Propheci: Mam mondeo mk4, wybieralem glownie miedzy wlasnie mazda 6 i tym mondeo.

W mazdzie duzo mniej miejsca, glosniej w srodku.

Ford na razie bezawaryjnie zrobil 35k mil, jak na razie jestem zadowolony.

Z mankamentow tego forda:

plastiki sa co tu duzo mowic - #!$%@?

zbiornik na plyn do szyb - za maly

glosno w srodku przy wiekszych predkosciach

to jest ford

Z plusow tego forda

silnik (2.0 diesel 163km -
  • Odpowiedz
@matiit: Dzięki! Nie masz nic przeciwko by napisać mi proszę jaki rocznik i jaki przebieg ma twój fordzik? Plastiki strzelają głośno w czasie jazdy, jest to odczuwalne?
  • Odpowiedz
@Propheci: 2012, przebieg teraz jest cos kolo 120k mil

Te plastiki w czasie jazdy tak naprawde nie przeszkadzaja, ale jak sie je docisnie to sa nieprzyjemne.

Nie wiem jak to opisac, ale w moim pierwszym samochodzie z 1991 roku byly lepsze.
Ogolnie to zalezy do czego bedziesz porownywal.
  • Odpowiedz
@Propheci: Zanim wsiadłem w MB jeździłem Mazdami, miałem 3 szóstki i jedną piątkę. Tylko 5 była PB, dynamiki to to nie miało wcale, spalanie duże ale nic, po prostu nic się nie popsuło w ciągu roku użykowania, nawet żarówka.
Szóstki... używałem dwa typy, przed liftem były sztuki 2, po lifcie jedna (wszystkie 2.0 diesel)
Będę się streszczał:
- 'przed liftem' gniją tylne nadkola, silnik cacy, zgnił także filtr oleju, w serwisie
  • Odpowiedz
@YellowPinker: Hmm czego boję się najbardziej w volvo to jeśli będzie jakaś usterka to koszta jakie bedę musiał wydać na jakąkolwiek naprawę będą zapewne 2x wyższe niż w madzie.
O mazdzie 5 nie myślę nawet jako że szukam sedana, merca za ta cene nie kupie albo kupię trupa, to samo z BMW lub Audi więc raczej tylko te 4 samochody. Chociaż mógłbym dodać jescze Toyote Avensis lecz te samochody w większości
  • Odpowiedz
@Propheci
Masz tysiaka i dobry credit score, może chciałbyś nauczyć się na doświadczeniu innych a niekoniecznie swoim?
Ja samochody kupuję jak telefon, nie interesuje mnie cena końcowa tak bardzo jak miesięczna opłata za jego użytkowanie. I tak od 6 lat już będzie.
  • Odpowiedz
@Propheci: Ja się nie martwię o koszty napraw, bo gwarancja na 2-3 lata, nie interesuje mnie cena przeglądów - bo i tak darmowe. Co roku zmieniam samochód mimo że biorę leasing PCP na 3-4 lata - sami dzwonią, zero spiny i zero ryzyka, same profity, w PL jeszcze wiele lat upłynie zanim takie coś się stanie normalne dla nie-firmowych użytkowników.
Wybrałem Mercedesa, bo nie mam Volvo w pobliżu, VW to buraki,
  • Odpowiedz
@Propheci ale zrobiles zestawienie... xD Mazda spoko o ile nie diesel. Volvo potrafi niemilo zaskoczyc pozorna duperela za ktora rachunek bedzie slony, Mondeo jest sensowne. Srodek bez rewelacji ale wygodne i dosc solidne ( poza zintegrowanym przelacznikiem - w kazdym jednym wymienialem bo padl ). Citroen bez komentarza.

@adriano30
  • Odpowiedz
@Propheci: jezdzilem przez pare miesiecy Mondeo (firmowy) - w porownaniu do aut z twojego zestawienia ja bym bral forda. Wiadomo, ze to nie audi/mercedes/bmw ale za to co za niego zaplacisz bedziesz raczej zadowolony (a deprecjacja forda chyba najlepsza ze wszystich aut na swiecie). Cytryna podobnie jak benz pozostawiam bez komentarza. Volvo to drogi w utrzymaniu czolg i pewnie niskie mpg a mazda to chybil trafil.
  • Odpowiedz
@Propheci: Ja jezdze mazdami i nie narzekam. Obecnie to juz moja 3 mazda, mazda 6 II benzyna 2.0. Kupiona z 45 tysiacami mil przebiegu. Zrobilem nia 40 tysiecy mil w 3 lata i nic sie nigdy nie zepsulo.
  • Odpowiedz
@Propheci: ciekawostka: mondeo mk4 2.0pb wolnossące i mazda 6 2.0pb to dokładnie ten sam silnik, 2.5 to właściwie też to samo, tylko pojemność trochę większa, ale nie wsadzali go do mondeo mk4 tylko do fusion'a na usdm
  • Odpowiedz