Wpis z mikrobloga

@sage_Slav: Naziści sami się wybrali na władców Niemiec z poparciem ogłupionego i zmanipulowanego narodu.

Jako, że dalej powszechna jest opinia jakoby Hitler doszedł do władzy w wyniku demokratycznych wyborów to przypominam, że naziści nigdy nie zdobyli więcej niż 36% poparcia w uczciwych wyborach. 44% w przedwczesnych wyborach po pożarze Reichstagu to totalna porażka była, bo partie lewicowe praktycznie miały zakaz prowadzenia kampanii wyborczej. Hitler Kanclerzem by nie został gdyby nie zagłosowała
@rzep: tylko ze włada komunistyczna była poparta setkami tysięcy służb NKWD i innymi. Nazizm stowrzyli Niemcy. NIemcy pilnowali innych Niemców. Niemcy liczyli głosy. Niemcy.

Polaków przy urnach pilnowali agencji Rosji/NKWD itp itp.

Boże ale wy macie berety wyprane XD po co ja z wami w ogóle dyskutuje. jakby to jeszzce jakiś sens miało... ale to to ajk grochem o ściane....
tylko ze włada komunistyczna była poparta setkami tysięcy służb NKWD i innymi. Nazizm stowrzyli Niemcy. NIemcy pilnowali innych Niemców. Niemcy liczyli głosy. Niemcy.

Polaków przy urnach pilnowali agencji Rosji/NKWD itp itp.

Boże ale wy macie berety wyprane XD po co ja z wami w ogóle dyskutuje. jakby to jeszzce jakiś sens miało... ale to to ajk grochem o ściane....


@sage_Slav: A władza w Niemczech była poparta służbami SA, SS i innych
@rzep: a czy ja wybielam Polaków? #!$%@? mnie oddzielanie Niemców od nazismu bo to ONI go stworzyli. Zreszta rozmowa z wami nie ma sensu, bo nie pojmujecie jednej kwestii:
w Polsce komunizm pojawił się za sprawą ROSJAN
w Niemczech nazism pojawił się za sprawą NIEMCÓW

Dlatego też obarczanie winą Polaków za zbrodnie komunistów jest nie teges - tak samo odwrotnie. Zreszta wiekszość zbrodni komunistów tyczy się mordowania/torturowania Polaków. Czy jakiś NIEMIEC
@lakukaracza_: Niemcy sami sobie wybrali taki los, a Polsce komunistyczne władze zostały narzucone.

@Konradios Władza jak władza a co z żołnierzami? Można usłyszeć pretensje do żołnierzy wermahtu (bo o SS to nie mowie ), że powinni się zbudować przed taką władza. Z drugiej strony inni mówią, że żołnierze wykonują tylko rozkazy.