Wpis z mikrobloga

Prawicowe rozeznanie polityczne w pigułce:

1933:
„rewolucja narodowa, burząca rządy demokracji, w miarę swego szerzenia się w Europie niesie Polsce ratunek. Zwyciężyła ona dotychczas tylko w dwóch krajach, we Włoszech i Niemczech, ale wszystko przemawia za tym, że jej zwycięstwo w całej Europie jest nieuchronne”

Tak, #4konserwy, to wasz ukochany guru, źródło mądrości wszelakiej, Roman Dmowski.
#historia #polityka #bekazprawakow #dmowskinadzis
  • 45
@Andreth Przecież rządy Mussoliniego we Włoszech i Hitlera w Niemczech wyciągnęły ich narody z powojennego kryzysu. Mussolini powstrzymał rewolucję komunistyczną i odbudował gospodarkę Włoch, a narodowi socjaliści ogarnęli nieporozumienie, którym była Republika Weimarska. O takim Mussolinim pozytywnie wypowiadali też się Churchill, Freud, Ghandi, Lenin i Edison xD
bardzo dobrze ze był niszczony.


@FPmaster: no idealnie. został za to zastąpiony najlepszym możliwym ustrojem, w którym zawsze idealny i rozsądny władca dba o swoich obywateli. Jak to się skończyło to "wystarczy się rozeznać w historii".
Uwielbiam to #!$%@? o monarchii i innego rodzaju dyktaturkach będących mokrym snem psychoprawicowych niedojd pragnących pały nad głową mówiącej co mają robić i kogo mają lać w mordę :D Utopijne ułomki stawiane na równi z
@madegg: ???

Napisałeś ze Hitler wyciągnął swój naród z kryzysu. #!$%@? z tym ze zadłużali kraj w przerażającym tępię, przynajmniej cytuje:

dwunastolatki nie musiały się już prostytuować na ulicach Berlina.


Pokazałem tylko zdjęcie z okresu rządów III rzeszy gdzie dzieci biegały po ulicach z karabinami i strzelały do ludzi. A zdjęcie zniszczonego Berlina po wojnie, pięknie ukazuje jak bardzo Naziści wyciągnęli kraj z kryzysu.

w polityce nie chodzi o to żeby
@prawa_reka_sorosa Ale wiesz, że Berlin nie został zniszczony przez politykę wewnętrzną narodowych socjalistów, tylko przez wojnę, Armię Czerwoną? XD Ja się wypowiadam o 33-39, a nie o wojnie. A co do zdjecia, to przydałoby podać jakąś datę, kontekst. Z tego co się orientuję, chłopcy w III Rzeszy przechodzili szkolenie wojskowe.
@prawa_reka_sorosa Cytat z Dmowskiego jest z 1933 roku i raczej wątpię, żeby mówiąc to wiedział jak bardzo Niemcy dostaną #!$%@?. Mówimy o dwóch różnych rzeczach. Ja patrzę na lata trzydzieste, gdy narodowi socjaliści ogarniali Niemcy, a Ty na wojnę, czyli stan, w którym żadne państwo nie działa normalnie. Do tego patrzysz tylko przez pryzmat klęski i jej schyłkowego okresu, gdy Rzesza przegrywała :|
Ja patrzę na lata trzydzieste, gdy narodowi socjaliści ogarniali Niemcy, a Ty na wojnę, czyli stan, w którym żadne państwo nie działa normalnie.


@madegg: Nie patrze tylko na wojnę, mój pierwszy wpis w tym temacie dotyczy zadłużenie Niemiec przed wojna.

Wiekszosc historii III Rzeszy dotyczy własnie wojny. Naziści pełną władze zdobili w 1933, a już w 1936 Hitler nakazał przygotowania armii do wojny.

Juz pominę te wszystkie zbrodnie, których naziści dokonywali
@nie_jem_grzybow: Wytłumacz mi inteligencie, gdzie pisałem coś o monarchii albo totalitaryzmie? Bo widzę macie tak wyprane głowy ze istnieje tylko podział demokracja-totalitaryzm. XD A co do daniela to go całkiem lubie i kiedyś troche oglądałem, więc to logiczne ze się tam udzielałem.
@FPmaster:
No nie stwierdziłeś tylko wniosek z wypowiedzi jest taki: zamordysta, dyktator "walczy z demokracją, największym rakiem" i dobrze. To jest #!$%@? jeszcze bardziej idiotyczne stwierdzenie niż samo wychwalanie np. monarchii .

A co do daniela to go całkiem lubie i kiedyś troche oglądałem, więc to logiczne ze się tam udzielałem.


i właśnie dlatego nie powinienem zaczynać. eot.
@Andreth: Powoli przeginasz pałę ze swoją ignorancją. W 1933r, antysemityzm szerzył się w całej europie, wtedy jeszcze naziści nie byli uosobieniem zła, a Polsko-Niemieckie stosunki zaczęły się poprawiać. Poza tym obydwóch polityków radziło sobie dość dobrze (przynajmniej pozornie), wyjmując z zapaści gospodarczej swoje narody (a przynajmniej Mussolini, mówimy tu o 1933), próba obrzucenia Dmowskiego gównem za wypowiadania się o nich w superlatywach w 1933r, jest szczytem głupoty lub bezczelności.
Przecież rządy Mussoliniego we Włoszech i Hitlera w Niemczech wyciągnęły ich narody z powojennego kryzysu.


@madegg: Nie będę się wdawała w dyskusję, jaki wpływ miały ich rządy na ekonomię, acz z tego co wiem nie masz racji. (Jaki miały na naród i państwo - szczególnie rządy Hitlera, wiadomo). Chodzi mi o to, że Dmowski wykazał sie - nie po raz pierwszy - znaczną ignorancją geopolityczną, zachwycajac się zwycięstwem agresywnego nacjonalizmu w
@Andreth: Krew mnie zalewa. Co innego sukcesy gospodarcze w latach 30-tych, a co innego skutki wywołanej wojny światowej, nie wiedziałem że muszę to podkreślać, biorąc pod uwagę analizę wypowiedzi z roku 1933 xDDDDDD. To po pierwsze, po drugie Dmowski nie wykazywał się żadną "ignorancją geopolityczną", tylko zachwycał się tym że ruch ideologiczny, która ma pozornie zbieżne z nim ideały, zwyciężył w innym kraju Europejskim, jak uczą dzieci w gimnazjum szeroko pojęta
Serio zamierzasz bronic tezy, że rządy Hitlera były dobre dla Niemiec?


@Andreth: same rządy Hitlera były całkiem ok, gdzieśdo 41 szło nieźle i potem się posypało. Ale sam ten czas to jedno, ale takie potęgi jak Siemens Bayer czy BMW bez tych wydarzeń nie rozwinęłyby się tak bardzo i nie wystrzeliły do przodu przez kolejne dziesięciolecia. Cośza coś, z jednej strony łatka holocaustu, której od 50lat nie bardzo idzie przerzucić na
Ale wiesz, że Berlin nie został zniszczony przez politykę wewnętrzną narodowych socjalistów, tylko przez wojnę, Armię Czerwoną?


@madegg: A tą wojnę to kto wywołał, motomyszy z Marsa? Każdy inteligentny w 1933 roku (inteligentny, czyli nie-prawak) wiedział, że rządy Hitlera i Mussoliniego doprowadzą do wojny, i że tę wojnę i Niemcy i Włochy przegrają.
@Andreth: same rządy Hitlera były całkiem ok, gdzieśdo 41 szło nieźle i potem się posypało. Ale sam ten czas to jedno, ale takie potęgi jak Siemens Bayer czy BMW bez tych wydarzeń nie rozwinęłyby się tak bardzo i nie wystrzeliły do przodu przez kolejne dziesięciolecia. Cośza coś, z jednej strony łatka holocaustu, której od 50lat nie bardzo idzie przerzucić na Polaków, a z drugiej lepsza pozycja startowa na potęgę w regionie
@hehenuanek: faktycznie takie wyrwane z kontekstu mogło źle zabrzmieć. tam powinno być we wstępie, że dla niemców początek rządów hitlera i potem od początku II WŚ gdzieś do 41 roku szło dość gładko - z punktu widzenia interesu niemieckiego
tam powinno być we wstępie, że dla niemców początek rządów hitlera i potem od początku II WŚ gdzieś do 41 roku szło dość gładko - z punktu widzenia interesu niemieckiego


@stan-tookie-1: Tak, trafianie do obozów, mordowanie przeciwników politycznych i faktyczne wywłaszczanie było korzystne. Przeczytałeś te brednie na stronie jakichs wcale-nie-faszystów z ONR czy na innym gównie?

Rzadko ostrzegam przed zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa lub donosem - ale za to robię to
@hehenuanek: nie znam planów onru i też nie wiem nawet na ile są wiarygodne ich strony internetowe. dlatego wolałbym się skupić na porównaniu realnych dzialań a nie punktów programowych

Tak, trafianie do obozów, mordowanie przeciwników politycznych i faktyczne wywłaszczanie było korzystne.


@hehenuanek: to wróć do mojej wczesniejszej wypowiedzi. To- te złe rzeczy- nie były korzystne dla niemców w dluższej perspektywie i to im się odbija czkawką do dzisiaj - tu